Վահան Մարտիրոսյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն ընդունեց Հայաստանում Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Լուկաս Գասսերին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Ողջունելով դեսպանին՝ Վահան Մարտիրոսյանն անդրադարձավ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում երկկողմ համագործակցությունը խորացնելու հնարավորություններին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին տրանսպորտի և ճանապարհաշինության ոլորտներում գործակցելու վերաբերյալ։
Անդրադարձ եղավ Հայաստանում միասնական տրանսպորտային համակարգ ներդնելու ծրագրին և դրանում շվեյցարական ընկերությունների մասնակցության հնարավորությանը։
Դեսպանը, ներկայացնելով Շվեյցարիայի հասարակական տրանսպորտի կառավարման փորձը, պատրաստակամություն հայտնեց Հայաստանում միասնական տրանսպորտային համակարգ ներդնելու ծրագրի մանրամասները ներկայացնել շվեյցարական համապատասխան ընկերություններին։
Հանդիպման ավարտին Լուկաս Գասսերը Վահան Մարտիրոսյանին փոխանցեց Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահի պաշտոնական նամակը՝ մասնակցելու դեկտեմբերին կայանալիք ինտերնետ կառավարման համաժողովին։

YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Minister of transport, communication and information technologies Vahan Martirosyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Switzerland to ArmeniaLukas Gasser, press service of the ministry told Armenpress.
Welcoming the Ambassador, minister Martirosyan touched upon the opportunities to deepen the bilateral cooperation in transportation, communication and IT.
During the meeting the officials exchanged views on cooperating in transportation and road construction spheres.
There was also a reference to the program on installing a single transportation system in Armenia and the possibility to engage the Swiss companies in it.
The Ambassador presented Switzerland’s public transport management experience and expressed readiness to present the details of the project on installing a single transportation system in Armenia to the Swiss respective companies.
At the end of the meeting the Ambassador conveyed the official letter of the Swiss President to the Armenian minister to take part in the Internet Governance Forum (IGF) in December.