Սոցիալական փաթեթով մատուցվող բոլոր ծառայությունները կգործեն նաև գալիք տարում. բյուջեի քննարկում. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոցիալական փաթեթի շահառուներին մատուցվող ծառայություններից 2018թ. պետական բյուջեով որևէ բան չի նվազել: Ազգային ժողովում ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանն այս մասին հայտնեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը՝ պատասխանելով ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանի հարցին, թե ինչո՞ւ են 2018թ. պետական բյուջեի նախագծով սոցիալական փաթեթի համար նախատեսված հատկացումները նվազել:
«Կարող եմ վստահեցնել, որ մատուցվող ծառայություններից որևէ բան չի նվազել: Ֆինանսական միջոցների նվազումը պայմանավորված է սոցիալական փաթեթի շահառուների թվաքանակի հետ կապված միջոցների ճշգրտմամբ: Այսինքն, նվազել է շահառուների թիվը, հետևաբար վերանայվել են հատկացվող միջոցները»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ընդգծեց Ասատրյանը:
Նախարարը նաև հայտնեց, որ այս պահի դրությամբ սոցիալական փաթեթի ծրագրում նոր կատեգորիայի անձանց ներգրավելու հարց կառավարությունը չի քննարկել:

Все услуги, оказываемые по соцпакетам, будут сохранены и будущем году: обсуждение бюджета. Прямой эфир
6 ноября, на совместном заседании постоянных комиссий Национального Собрания Армении продолжаются обсуждения проекта закона РА «О Государственном бюджете РА на 2018 год».
Все услуги, оказываемые по соцпакетам, будут сохранены и будущем году. Как передает «Арменпресс», об этом сказал министр по труду и соцвопросам Армении Артем Асатрян, отвечая на вопрос депутата от РПА Рузанны Мурадян о том, почему в бюджете 2018 года ассигнования на социальную сферу сократились.
«Могу уверить, что услуги, оказываемые по соцпакетам, не уменьшились. Сокращение ассигнований на социальную сферу обусловлено уточнением числа бенефициаров соцпакетов, т.е., сократилось их число»,-сказал министр по труду и соцвопросам Армении Артем Асатрян.
По его словам, в данный момент правительство не обсуждает вопрос о включении в программу соцпакетов новых категорий бенефициаров.