Ադրբեջանը շփման գծում կիրառել է ականանետեր. հայկական կողմը կորուստներ չունի
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի որոշ հատվածներում հակառակորդը հոկտեմբերի 24-ի կեսօրից հետո կրկին դրսևորել է ակտիվություն՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, կիրառելով նաև ականանետեր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Մասնավորապես` Մարտակերտի և Մարտունու պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը 60 մմ-ոց ականանետերից արձակել է 23 արկ: Արկակոծության արդյունքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները որևէ կորուստ չեն կրել:
Երեկոյան և գիշերվա ընթացքում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
ՊԲ հերթապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են աչալրջորեն վերահսկել իրավիճակը և ըստ մարտական կարգադրության կատարել իրենց առջև դրված խնդիրը»,- ասվում է ՊԲ հայտարարության մեջ:

Azerbaijani forces fire mortars at Artsakh line of contact: Armenian side has no casualties
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. On October 24 afternoon the Azerbaijani side demonstrated an activeness in certain parts of the Artsakh-Azerbaijan line of contact by firing various caliber weapons, as well as mortars, the defense ministry of the Artsakh Republic told Armenpress.
“In particular, the Azerbaijani forces fired 60mm mortars (23 shells) at the Armenian posts located in the defense directions of Martakert and Martuni. The Defense Army forces didn’t suffer any losses as a result of the shelling.
The situation was calm in the evening and at night.
The Defense Army forces continue carefully controlling the situation in the frontline and fulfill their military tasks”, the statement of the ministry says.