Ալեքս Դեմիրճյանը զբաղեցրել է երրորդ հորիզոնականը Բելգիայում անցկացվող աշխարհահռչակ ավտոմրցարշավում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանահայ վարորդ Ալեքս Դեմիրճյանը գրավել է երրորդ պատվավոր հորիզոնականը Բելգիայում անցկացվող աշխարհահռչակ Total 24 Hours of Spa 24-ժամյա ավտոմրցարշավում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Asbarez-ը:
Ավտոմրցարշավին մասնակցող 64 ավտոմեքենաներից եզրագծին են հասել միայն 35-ը: Total 24 Hours of Spa-ն հայտնի է, որպես ամբողջ աշխարհում ամենաբարդ ավտոարշավներից մեկը՝ հաշվի առնելով 24 ժամ վարելու հանգամանքն ու տարածաշրջանի եղանակային պայմանները:
Դեմիրճյանը ավտոմրցարշավը համարել է կարևոր հնարավորություն՝ ներկայացնելու հայկական ու լիբանանյան համայնքները: Նրա կողմից վարած Ferrari 488 GT3 ավտոմեքենայի վրա եղել են Հայաստանի դրոշի գույները՝ կարմիր, կապույտ և նարնջագույն, ինչպես նաև Լիբանանի դրոշը: «Հիանալի զգացում է եզրագիծը հատել Հայաստանի ու Լիբանանի դրոշներով»,- նշել է ավտոմրցարշավորդը:

Алекс Демирчян занял третье место в престижных автогонках в Бельгии
Армянин из Ливана Алекс Демирчян занял третье место в престижных 24-часовых автогонках Total 24 Hours of Spa. Об этом, как передает «Арменпресс», сообщает ливанская газета Asbarez.
Из стартовавших 64 автомобилей до финиша добрались только 35.
Total 24 Hours of Spa известна как одна из самых сложных автогонок с учетом времени (24 часа непрерывно) и сложных климатических условий.
Демирчян считает автогонки важными для представления миру армянской и ливанской общин. На его Ferrari 488 GT3 были нанесены цвета армянского триколора и флаг Ливана. “Это была великолепная возможность пересечь линию финиша с флагами Армении и Ливана”, - сказал спортсмен.