ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրենքի նախագիծը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագծին կողմ քվեարկեց 57, դեմ՝ 22 պատգամավոր:
Ծրագրով առաջարկվում է մասնավորեցնել 47 պետական կազմակերպություն, որոնցից 23-ը ներառված են եղել դեռևս 2006-2007թթ-ի մասնավորեցման ծրագրում: Առաջարկվող ծրագրով կմասնավորեցվեն «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն, «Հայավտոկայարան» ՓԲԸ-ն, Տաշիրի կինոցանցի գույքը, «Հայֆիլմ» կինոստուդիա ՓԲԸ-ն, «Հրազդան» մարզահամալիր ՓԲԸ-ն,«Բյուրեղ» հանքային ջրերի գործարանի պետական սեփականություն հանդիսացող բաժնեմասը, Ստեփանավանի օդանավակայանը, առողջապական մի շարք կազմակերպություններ և այլն:

НС Армении в первом чтении приняло законопроект «О программе приватизации государственного имущества на 2017-2020 гг.»
Парламент Армении в первом чтении принял законопроект «О программе приватизации государственного имущества на 2017-2020 гг.». Как сообщает Арменпресс, 57 депутатов проголосовали за принятие законопроекта, 22 депутата - против.
Программой предлагается приватизировать 47 государственных компаний, 23 из которых были включены в программу приватизации на 2006-2007 гг.В рамках предлагаемой программы будут приватизированы ЗАО «Айпост», ЗАО «Армавтостация», собственность киносети Ташира, ЗАО «Киностудия Арменфильм», ЗАО «Спорткомплекс Раздан», аэропорт Степанавана, ряд медицинских организаций и т.д.