ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրենքի նախագիծը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագծին կողմ քվեարկեց 57, դեմ՝ 22 պատգամավոր:
Ծրագրով առաջարկվում է մասնավորեցնել 47 պետական կազմակերպություն, որոնցից 23-ը ներառված են եղել դեռևս 2006-2007թթ-ի մասնավորեցման ծրագրում: Առաջարկվող ծրագրով կմասնավորեցվեն «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն, «Հայավտոկայարան» ՓԲԸ-ն, Տաշիրի կինոցանցի գույքը, «Հայֆիլմ» կինոստուդիա ՓԲԸ-ն, «Հրազդան» մարզահամալիր ՓԲԸ-ն,«Բյուրեղ» հանքային ջրերի գործարանի պետական սեփականություն հանդիսացող բաժնեմասը, Ստեփանավանի օդանավակայանը, առողջապական մի շարք կազմակերպություններ և այլն:

YEREVAN, JUNE 8, ARMENPRESS. The Parliament of Armenia adopted the bill on ‘State Property Privatization Program 2017-2020’ at the first reading, reports Armenpress.
57 MPs voted in favor of the bill, with 22 votes against.
The program proposes to privatize 47 state-owned companies, 23 out of which have been included in the 2006-2007 privatization program. Under the proposed program, ‘HayPost’ CJSC, Tashir film network’s property, HayFilm movie studio, Hrazdan Sports Complex CJSC, airport of Stepanavan, a number of healthcare organizations and etc will be privatized.