Իրանում ՀՀ դեսպանությունը կոչ է անում հայերին զերծ մնալ Թեհրանի մարդաշատ վայրեր այցելություններից
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի և Իմամ Խոմեյնու դամբարանի վրա հունիսի 7-ի առավոտյան տեղի ունեցած զինված հարձակումների կապակցությամբ ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը հորդորում է Իրանում գտնվող Հայաստանի քաղաքացիներին զերծ մնալ իրավապահ մարմինների կողմից իրականացվող գործողությունների տարածքներ, մասնավորապես՝ Թեհրանի հարավային շրջաններ և մարդաշատ վայրեր (մետրո, շուկա և այլն) այցելություններից:
«Արտակարգ իրավիճակներում հայտնվելու պարագայում խնդրում ենք անհապաղ կապ հաստատել Իրանում Հայաստանի դեսպանության հետ (հեռ.՝ (0098) 21 6670 4833, հասցե՝ Ջոմհուրի-ե Էսլամի պող., Ռազի պող., Օսթադ Շահրիյար փող., թիվ 32): Դեսպանությունը հետևում է իրադարձությունների ընթացքին: Անհրաժեշտության դեպքում կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն: Այս պահին տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիների, հայերի առկայության մասին տեղեկատվություն չկա»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշում են դեսպանությունից:

YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. The Armenian Embassy in Iran issued a security warning to Armenian citizens in the country regarding the recent attacks in Tehran, when gunmen attacked the Iranian Parliament and the Ayatollah Khomeini mausoleum in the morning of June 7. The Embassy urged Armenian citizens – who are currently in Iran – to keep away from the territories where law enforcement agencies are currently operating – namely southern Tehran and crowded areas (subway, markets etc.).
“In the event of an emergency, please contact the Armenian Embassy in Iran immediately (phone: (0098) 21 6670 4833, Address: 32, Ostad Shahriar Str., corner of Razi Str., Jomhourie Eslami, Tehran, Iran). The Embassy is closely following the developments. Additional information will be provided if necessary. No information is currently available on Armenian citizens or ethnic Armenians among the victims”, the Embassy said in a statement.