Իրանում ՀՀ դեսպանությունը կոչ է անում հայերին զերծ մնալ Թեհրանի մարդաշատ վայրեր այցելություններից
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի և Իմամ Խոմեյնու դամբարանի վրա հունիսի 7-ի առավոտյան տեղի ունեցած զինված հարձակումների կապակցությամբ ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը հորդորում է Իրանում գտնվող Հայաստանի քաղաքացիներին զերծ մնալ իրավապահ մարմինների կողմից իրականացվող գործողությունների տարածքներ, մասնավորապես՝ Թեհրանի հարավային շրջաններ և մարդաշատ վայրեր (մետրո, շուկա և այլն) այցելություններից:
«Արտակարգ իրավիճակներում հայտնվելու պարագայում խնդրում ենք անհապաղ կապ հաստատել Իրանում Հայաստանի դեսպանության հետ (հեռ.՝ (0098) 21 6670 4833, հասցե՝ Ջոմհուրի-ե Էսլամի պող., Ռազի պող., Օսթադ Շահրիյար փող., թիվ 32): Դեսպանությունը հետևում է իրադարձությունների ընթացքին: Անհրաժեշտության դեպքում կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն: Այս պահին տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիների, հայերի առկայության մասին տեղեկատվություն չկա»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշում են դեսպանությունից:

Посольство Армении в Иране призывает армян воздержаться от посещения многолюдных мест в Тегеране
В связи с террористическими атаками 7-го июня в парламенте ИРИ и у мавзолея Хомейни посольство Армении в Иране призывает граждан Армении воздержаться от посещения многолюдных мест в Тегеране и мест, где правоохранительные органы Ирана проводят свои операции. Как передает «Арменпресс», посольство Армении в Иране распространило об этом соответствующее заявление.
«В случае, если вы окажетесь в экстренной ситуации, просим немедленно связаться с посольством Армении в Иране (тел. - (0098) 21 6670 4833, адрес - проспект Джомхуррие Эслама, проспект Рази, улица Остад Шахрияр, 32). Посольство Армении в Иране следит за развитием событий. При необходимости последует дополнительная информация. В данный момент сведений о наличии среди пострадавших граждан Армении или армян нет»,- сказано в заявлении посольство Армении в Иране.