Ջամալան «Եվրատեսիլ»-ում ելույթ ունենալու համար կստանա 37 հազար դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինացի երգչուհի Ջամալան, որը հաղթել Է 2016 թվականի «Եվրատեսիլ»-ի երգի միջազգային մրցույթում, 985,5 հազար գրիվնա (շուրջ 37 հազար դոլար) կվաստակի այս տարի Կիեւում մրցույթի մասնակիցների համարների միջեւ ընկած ընդմիջումներում ելույթների համար: Դա, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հետեւում Է պետական գնումների Prozorro համակարգի տվյալների Էլեկտրոնային բազայից:
«Երգչուհի Ջամալայի ելույթը «Եվրատեսիլ-2017» երգի մրցույթի ինտերվալային ակտերի ժամանակ 985,5 հազար գրիվնա Է»,-հաղորդվում Է Էլեկտրոնային գնումների համակարգի կայքում:
Դրա հետ մեկտեղ մյուս ուկրաինացի երգչուհու՝ Ռուսլանայի ելույթը, որը նույնպես «Եվրատեսիլ»-ի հաղթող Է դարձել 2004 թվականին, ավելի քան կրկնակի Էժան Է գնահատված՝ 393,652 հազար գրիվնա (14,8 հազար դոլար):
Բացի այդ, «Եվրատեսիլ»-ում ուկրաինական Onuka խմբի ելույթը կազմակերպիչների վրա կնստի 45 հազար գրիվնա (1,7 հազար դոլար), հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Стал известен гонорар Джамалы за "выступления в перерывах" на Евровидении
Украинская певица Джамала, выигравшая международный песенный конкурс "Евровидение" в2016 году, заработает 985,5 тысячи гривен (около 37 тысяч долларов) завыступления вперерывах между номерами конкурсантов вэтом году вКиеве, следует изэлектронной базы данных системы государственных закупокProzorro.
"Выступление певицы Джамалы винтервальных актах песенного конкурса "Евровидение-2017"— 985,5 тысячи гривен",— сообщается насайте системы электронных закупок.
При этом выступление другой украинской певицы Русланы, которая также стала победительницей "Евровидения" в2004 году, будет стоить более чем вдва раза дешевле— 393,652 тысячи гривен (14,8 тысячи долларов), сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Кроме того, выступление на "Евровидении" украинской группы Onuka обойдется организаторам в45 тысяч гривен (1,7 тысячи долларов).