Charlie Hebdo-ն Ֆրանսիայի նախագահի ընտրություններին Է նվիրել թարմ համարի զգալի մասը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիական Charlie Hebdo երգիծական շաբաթահանդեսը, որը հայտնի Է իր խայթիչ եւ երբեմն դաժան ծաղրանկարներով, մայիսի 7-ին կայանալիք՝ Ֆրանսիայի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլին Է նվիրել թարմ համարի զգալի մասը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Թողարկման հանգուցային թեման պարզ Է առաջին հայացքից: Թերթի առաջին Էջում, սովորությանը հակառակ, ոչ մի նկար չկա, սեւ ֆոնին սոսկ «Երկրորդ փուլ. ձեզ իրո՞ք անհրաժեշտ են նկարներ» մակագրությունն Է:
Լողազգեստով աղջիկը պտտեցնում Է «ճակատագրի անիվը», որն անվանված Է «դժբախտության անիվ». յոթ խորշիկները պարունակում են «Ազգային ճակատ» կուսակցության թեկնածու Մարին Լը Պենի անունը եւ սոսկ մեկը՝ Ֆրանսիայի Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Էմանուել Մակրոնի անունը:
Թեեւ, OpinionWay ընկերության հարցախույզի տվյալների համաձայն, որոնք հրապարակվել են մայիսի 2-ին, Մակրոնի հաղթելու շանսերն այնուամենայնիվ ավելի մեծ են. նրան Լը Պենի նկատմամբ հաղթանակ են կանխատեսում ընտրողների քվների 60 տոկոսով՝ 40 տոկոսի դիմաց, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Charlie Hebdo посвятил выборов президента Франции значительную часть свежего номера
Французский сатирический еженедельник Charlie Hebdo, известный своими едкими ипорой жестокими карикатурами, посвятил предстоящему ввоскресенье второму туру выборов президента Франции значительную часть свежего номера.
Ключевая тема выпуска ясна спервого взгляда. На первой полосе газеты, вопреки обыкновению, нет никаких рисунков, только надпись начерном фоне: "Второй тур: действительно ли вам нужны рисунки?".
Девушка вкупальнике крутит "колесо фортуны", озаглавленное "колесом несчастья": семь ячеек содержат имя кандидата отпартии "Национальный фронт" Марин Ле Пен итолько одна— имя экс-министра экономики Франции Эммануэля Макрона,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Впрочем, согласно данным опроса компании OpinionWay, опубликованным накануне, шансов победить уМакрона все же больше: ему прочат победу надЛе Пен срезультатом 60% голосов избирателей против 40%.