Մեծամորում տոն է, ոգևորությամբ պատրաստվում են դիմավորել նորածին հնգյակին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծամոր քաղաքային համայնքում տոն է, տեղի բնակիչ Կարապետյանների ընտանիքում հնգյակ է լույս աշխարհ եկել` 4 աղջիկ, 1 տղա: Համայնքապետարանի ներկայացուցիչ Վահրամ Հակոբյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց, որ մեծ ուրախությամբ են ընդունել այդ լուրը:
«Ընտանիքը երեխաներ չուներ, սա առաջին ծնունդն է: Բոլորը ոգևորված են ու ուրախ: Պատրաստվում ենք ամբողջ համայնքով ծափերով դիմավորել մեր հնգյակին»,-ասաց Վահրամ Հակոբյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ ընտանիքն ապրում է հանրակացարանում: Երեխաների պապիկը` Արա Կարապետյանը, պատրաստվում է աշխատանքի անցնել զինված ուժերում, իսկ նրա կինն աշխատում է ատոմակայանում: Արա Կարապետյանը նշեց, որ համայնքապետարանը կտրամադրի համապատասխան աջակցություն:
«Թե ինչ աջակցություն, այս պահին չեմ կարող ասել, բայց որ համայնքն իր վերաբերմունքը ցույց կտա, դա միանշանակ: Կարծում եմ, որ ավագանու նիստով կքննարկվի աջակցության չափը»,-ասաց նա:

В Мецаморе – праздник: с воодушевлением готовятся к встрече новорожденной пятерни
В Мецаморе – праздник в общине, в семье Карапетян родилась пятерня – 4 девочки и 1 мальчик. В беседе с «Арменпресс» представитель муниципалитета Ваграм Акопян сказал, что община с большой радостью приняла эту новость.
«В семье не было детей, это первые роды. Все воодушевлены и рады. Всей общиной готовимся к встрече новорожденной пятерни»,- сказал он.
Как сказал представитель муниципалитета Ваграм Акопян, семья живет в общежитии. Дед новорожденных – Ара Карапетян, готовится приступить к работе в армии, а его жена работает на ААЭС. Ара Карапетян сказал, что община окажет им соответствующую помощь.
«В какой форме – пока не могу сказать, однако община выкажет соответствующее отношение, это однозначно. Думаю, совет старейшин обсудит размер помощи»,- сказал он.