Երևանում գինու օրերը կապահովեն մեր երկրի՝ որպես գինու հնագույն օրրանի ճանաչելիությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայրաքաղաքում մայիսի 5-ին և 6-ին կանցկացվեն Գինու օրեր: Միջոցառման կազմակերպիչ «Արենի» փառատոն հիմնադրամից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին, որ միջոցառման նպատակն է խթանել զբոսաշրջությունը Հայաստանում և ապահովել մեր երկրի՝ որպես գինու հնագույն օրրանի ճանաչելիությունը:
«Երևանի գինու օրերի» պատվավոր հյուրերն են լինելու միջազգային գինեգետներ, ինչպես նաև ճանաչված ռուսաստանյան սննդի բլոգերներ (Food bloggers): Միջոցառման կազմակերպիչներն ունեն պայմանագրեր հայկական և միջազգային տուր-օպերատորների հետ. վերջիններս ապահովելու են զբոսաշրջիկների մեծ հոսք Ռուսաստանից, Իրանից, Գերմանիայից, Իսպանիայից, Իտալիայից, Ֆրանսիայից և այլ երկրներից:
«Երևանի գինու օրերը» հիանալի հնարավորություն են ընձեռելու հայ գինի արտադրողներին, լավագույն ռեստորաններին և այլ ծառայություններ մատուցող հայկական ընկերություններին՝ ներկայանալ հայ և միջազգային այցելուներին, ցուցադրել իրենց արտադրանքը, նոր գործընկերներ ձեռք բերել և իրականացնել մարքեթինգային այլ ակցիաներ:
Միջոցառումը նախաձեռնել է «Արենի» փառատոն հիմնադրամը՝ Երևանի քաղաքապետարանի և Աննա Մազմանյանի աջակցությամբ: Այն տեղի կունենա Երևանի կենտրոնական և ամենակոլորիտային անկյուններից մեկում՝ Սարյան փողոցի, Թումանյան-Պուշկին խաչմերուկների հատվածում:

Wine Days to be held in Yerevan on May 5-6
YEREVAN, APRIL 4, ARMENPRESS. Wine Days will be held in Yerevan on May 5-6, “Areni Fest” Foundation told Armenpress.
The event aims at boosting tourism in Armenia and ensuring Armenia’s recognition as the oldest cradle of wine.
The honorable guests of the “Yerevan Wine Days” are going to be international wine experts, as well as famous Russian food bloggers. The event organizers signed contracts with Armenian and international tour-operators: they will ensure a great tourism flow from Russia, Iran, Germany, Spain, Italy, France and other countries.
“Yerevan Wine Days” will provide a great chance for Armenian wine producers, best restaurants and other companies to present their product to Armenian and foreign visitors, acquire new partners.
The event was initiated by “Areni Fest” Foundation by the assistance of the Yerevan Municipality and Anna Mazmanyan. The event will take place in the intersection of Tumanyan-Pushkin streets.