Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք մատուցեց Անհայտ զինվորի հուշարձանին
ՄՈՍԿՎԱ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Ռուսաստանում գտնվող ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելեց Անհայտ զինվորի հուշարձան, հարգանքի տուրք մատուցեց՝ ծաղկեպսակ դնելով հուշարձանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, հնչեց ՀՀ պետական օրհներգը և անցավ պատվո պահակախումբը:
Կրեմլում նախատեսված է ՀՀ Նախագահի հանդիպումը ՌԴ ղեկավար Վլադիմիր Պուտինի հետ: Բարձր մակարդակի բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ռազմավարական գործընկեր երկու պետությունների միջև մի շարք ոլորտներում՝ քաղաքական, առևտրատնտեսական, հումանիտար, մշակութային երկկողմ փոխգործակցության օրակարգի առանցքային հարցեր, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահներ Սարգսյանը և Պուտինը մտքեր կփոխանակեն նաև միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք արդիական խնդիրների շուրջ, կքննարկեն ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը:

President Sargsyan pays tribute to Memorial of Unknown Soldier in Moscow
MOSCOW, MARCH 15, ARMENPRESS. While on an official visit in Russia, Armenia’s President Serzh Sargsyan visited the Memorial of Unknown Soldier and laid a wreath at the Memorial, “Armenpress” correspondent reports.
The President’s meeting with Russia’s President Vladimir Putin is scheduled in Kremlin. During the high-level talks, a number of key issues related to the bilateral mutual partnership between two strategic partner countries in political, trade-economic, humanitarian, cultural spheres, as well as issues related to the integration processes within the Eurasian space will be discussed.
The two Presidents will exchange views on a number of contemporary international and regional issues, as well as will discuss the Nagorno Karabakh conflict settlement process.