Վրացի գործարարը Հայաստանում McDonald's հիմնելու լիցենզիա է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Կոկա-Կոլա Բոթլերս Ջորջիա» ընկերության տնօրեն Թիմուր Չկոնիան Հայաստանում McDonald's-ի բացման արտոնագիր է ստացել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով commersant.ge պարբերականը, գործարարը հայտարարել է, որ փետրվարի 7-ին McDonald's Georgia-ի պատվիրակությունը կայցելի Հայաստան: Այցի շրջանակներում կհստակեցվի ռեստորանի տեղակայման վայրն ու այլ մանրամասներ: «Արտոնագրի ստացումը դեռ առաջին քայլն է, եւ այս ուղղությամբ մեզ սպասվում է լուրջ աշխատանք: Անհրաժեշտ է հարթել իրավական հարցերը»,-ասել է գործարարը:
Նա ընդգծել է, որ ընթացիկ տարում Երեւանում կմեկնարկեն ռեստորանի կառուցման աշխատանքները: Նախնական փուլում ծրագրվում է բացել 3-4 կետ, որոնցից յուրաքանչյուրը կպահանջի €2,5-3 մլն ներդրում:
McDonald's Georgia-ն բացվել է 1999թ.: Ներկայում ցանցը գործում է Թբիլիսիում, Քութայիսիում, Բաթումում, Զուգդիդիում եւ Ռուսթավիում:

Грузинский бизнесмен получил лицензию на открытие McDonald's в Армении
Директор компании “Coca-Cola Bottlers Georgia Ltd.» Тимур Чкония получил лицензию на открытие McDonald's в Армении. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на commersant.ge, бизнесмен заявил, что делегация «McDonald's Georgia» посетит Армению 7 февраля. В ходе визита будут уточнены место и другие детали, связанные с открытием McDonald's.
«Получение лицензии является только первым шагом, и мы должны провести серьезную работу в этом направлении. Нам необходимо урегулировать правовые вопросы», - сказал бизнесмен.
По его словам, в 2017 году начнутся строительные работы ресторана в Ереване. Первоначально планируется открыть 3-4 филиала, каждый из которых требует 2,5-3 млн евро инвестиций.
McDonald's Georgia был открыт в 1999 году. В настоящее время компания имеет филиалы в Тбилиси, Кутаиси, Батуми, Зугдиди и Рустави.