Վրացի գործարարը Հայաստանում McDonald's հիմնելու լիցենզիա է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Կոկա-Կոլա Բոթլերս Ջորջիա» ընկերության տնօրեն Թիմուր Չկոնիան Հայաստանում McDonald's-ի բացման արտոնագիր է ստացել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով commersant.ge պարբերականը, գործարարը հայտարարել է, որ փետրվարի 7-ին McDonald's Georgia-ի պատվիրակությունը կայցելի Հայաստան: Այցի շրջանակներում կհստակեցվի ռեստորանի տեղակայման վայրն ու այլ մանրամասներ: «Արտոնագրի ստացումը դեռ առաջին քայլն է, եւ այս ուղղությամբ մեզ սպասվում է լուրջ աշխատանք: Անհրաժեշտ է հարթել իրավական հարցերը»,-ասել է գործարարը:
Նա ընդգծել է, որ ընթացիկ տարում Երեւանում կմեկնարկեն ռեստորանի կառուցման աշխատանքները: Նախնական փուլում ծրագրվում է բացել 3-4 կետ, որոնցից յուրաքանչյուրը կպահանջի €2,5-3 մլն ներդրում:
McDonald's Georgia-ն բացվել է 1999թ.: Ներկայում ցանցը գործում է Թբիլիսիում, Քութայիսիում, Բաթումում, Զուգդիդիում եւ Ռուսթավիում:

Georgian businessman receives license to open McDonald's in Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. Director of Coca-ColaBottlersGeorgiaLtd. Temur Chkonia received a license to open McDonald's in Armenia, commersant.ge reported.
The businessman said the delegation of McDonald's Georgia will visit Armenia on February 7. During the visit the place and other details related to the establishment of McDonald's will be clarified.
“The license is only the first step, and we must carry out a serious work on this path. We need to settle legal issues”, the businessman said.
He said the construction works of the restaurant will launch in 2017 in Yerevan. Initially, it is planned to open 3-4 branches, each requiring €2,5-3 investment.
McDonald's Georgia was opened in 1999. Currently, it has branches in Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Zugdidi and Rustavi.