Ֆլորիդայում Galaxy Note 7 սմարթֆոնի բռնկման պատճառով ավտոմոբիլ է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հրշեջ ծառայությունը եւ Samsung ընկերությունն սկսել են ԱՄՆ-ում ջիպի այրման հանգամանքների հետաքննությունը, որի պատճառը ենթադրաբար մեքենայի ներսում թողնված Samsung-ի Galaxy Note 7 հեռախոսն Է: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ABC News հեռուստաալիքը:
Միջեդեպը տեղի Է ունեցել Ֆլորիդայի նահանգի Սենտ Փիթերսբերգ քաղաքում՝ Աշխատանքի օրը (սեպտեմբերի առաջին երկուշաբթի՝ սեպտեմբերի 5): Ավտոմոբիլը պատկանել Է տեղի բնակիչներ Նաթան Դոնեչերին եւ նրա կնոջը՝ Լիդիային:
Հրշեջ ծառայության աշխատակիցներն օպերատիվ կերպով հասել են արտակարգ պատահարի վայր եւ մարել կրակը, սակայն ավտոմեքենայի ինտերիերին, գերատեսչության ներկայացուցիչ Սթիվ Լոուրենսի խոսքով՝ անդառնալի վնաս Է հասցվել: Բարեբախտաբար, ոչ ոք վնասվածք չի ստացել, հավելել Է նա:
Հրդեհը տեղի Է ունեցել այն բանից մի քանի օր անց, երբ Samsung-ը հայտարարեց Galaxy Note 7 սարքերի հետկանչման եւ վաճառքների դադարեցման մասին՝ դրանց լիցքավորման ժամանակ բռնկման վերաբերյալ ստացված հաղորդումների պատճառով:
Սեպտեմբերի 8-ին ավելի վաղ ԱՄՆ-ի Համերկրային ավիացիոն վարչությունն օգտատերերին հորդորել Է անվտանգության նկատառումներով ինքնաթիռում Galaxy Note 7 չմիացնել՝ սարքի պայթյունի՝ գոյություն ունեցող սպառնալիքի պատճառով:

Во Флориде из-за возгорания смартфона Galaxy Note 7 сгорел автомобиль
Пожарная служба и компания Samsung начали расследование обстоятельств возгорания джипа в США предположительно из-за оставленного внутри него телефона Samsung Galaxy Note 7. Как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал ABC News.
Инцидент произошел в городе Сент-Питерсберг, штат Флорида, в День труда (первый понедельник сентября, в 2016 году — 5 сентября). Автомобиль принадлежал местным жителям Натану Донечер и его жене Лидии.
Сотрудники противопожарной службы оперативно прибыли на место ЧП и потушили возгорание, однако интерьеру машины был нанесен, по словам представителя ведомства Стива Лоуренса, непоправимый ущерб. К счастью, никто не получил травм, добавил он.
Пожар произошел через несколько дней после того как Samsungобъявилоб отзыве и приостановке продаж устройств Galaxy Note 7 из-за поступивших сообщений о возгорании во время их зарядки.
Ранее в четверг Федеральное авиационное управление (ФАУ) США призвало пользователей по соображениям безопасности не включать на борту самолетов Galaxy Note 7 из-за существующей угрозы взрыва устройства.