ՀՀ ԱԳՆ-ն դատապարտել է Բաղդադում իրականացված ահաբեկչությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը խստորեն դատապարտել է հուլիսի 3-ին Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադում իրականացված ահաբեկչությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ՀՀ արտգործնախարարությունը գրառում է կատարել թվիթերյան միկրոբլոգում:
«Մենք խստորեն դատապարտում ենք Բաղդադում իրականացված սարսափելի հարձակումը: Մենք կանգնում ենք Իրաքի և նրա ժողովրդի կողքին` գործադրելով մեր ջանքերը հանուն ահաբեկչության վերացման` դրա բոլոր ձևերում»,- ասվում է ՀՀ ԱԳՆ գրառման մեջ:
Իրաքի մայրաքաղաքի Կարադա շրջանում հուլիսի 3-ին ականապատ մեքենա է պայթել: Վերջին տվյալների համաձայն` պայթյունի հետևանքով զոհվել է առնվազն 200 մարդ: Դա վերջին տարիներին Իրաքում իրականացված ամենամահացու ահաբեկչական գործողությունն է: Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» խմբավորումը:

МИД Армении строго осуждает совершенный 3 июля теракт в Багдаде
МИД Армении строго осуждает совершенный 3 июля теракт в Багдаде. Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в записи МИД Армении в Твиттере.
«Мы решительно осуждаем ужасный теракт в Багдаде. Мы солидарны с Ираком и его народом в усилиях по ликвидации терроризма во всех его формах», - говорится в заявлении МИД Армении.
Жертвамитерактов в Багдаде(Ирак), ответственность за которые накануне взяла террористическая организация “Исламское государство” стали более 200 человек. В результате теракта погибли, по меньшей мере, 213 человек, что делает его одним из самых смертоносных нападений террористов в истории Ирака.
Отметим, мощный взрыв произошел в оживленном месте в районе Эль-Каррада, где был подорван начиненный взрывчаткой грузовик.