ՀՀ ԱԳՆ-ն դատապարտել է Բաղդադում իրականացված ահաբեկչությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը խստորեն դատապարտել է հուլիսի 3-ին Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադում իրականացված ահաբեկչությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ՀՀ արտգործնախարարությունը գրառում է կատարել թվիթերյան միկրոբլոգում:
«Մենք խստորեն դատապարտում ենք Բաղդադում իրականացված սարսափելի հարձակումը: Մենք կանգնում ենք Իրաքի և նրա ժողովրդի կողքին` գործադրելով մեր ջանքերը հանուն ահաբեկչության վերացման` դրա բոլոր ձևերում»,- ասվում է ՀՀ ԱԳՆ գրառման մեջ:
Իրաքի մայրաքաղաքի Կարադա շրջանում հուլիսի 3-ին ականապատ մեքենա է պայթել: Վերջին տվյալների համաձայն` պայթյունի հետևանքով զոհվել է առնվազն 200 մարդ: Դա վերջին տարիներին Իրաքում իրականացված ամենամահացու ահաբեկչական գործողությունն է: Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» խմբավորումը:

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS. The Ministry of Foreign Affairs of Armenia has strictly condemned the July 3 Baghdad terror attacks.
“We strongly condemn the horrible Baghdad attack. We stand firmly with Iraq and its people in efforts to eliminate terrorism in all its forms”, the MFA tweeted.
On July 3 a vehicle loaded with explosives blew up in the Karrada district of Baghdad, Iraq. According to latest reports, the death toll has risen to 200. The attack is the deadliest terror act in Iraq of the recent years. The Islamic State has claimed responsibility for the bombing.