Ուորլիքը մեծ հույսեր է կապում Սարգսյան-Ալիև հանդիպման հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը հույս է հայտնել, որ հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի հանդիպումը կնպաստի ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման շուրջ շրջանակային փաստաթղթի ստեղծման համար պայմանների առաջացմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Ուորլիքը գրառում է կատարել թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
«Սարգսյանի և Ալիևի` այսօր կայանալիք հանդիպումները կամրապնդեն վստահությունը, կարագացնեն վստահության մթնոլորտի ստեղծման ջանքերը և պայմաններ կստեղծեն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման շուրջ շրջանակային փաստաթղթի համար»,- նշել է Ուորլիքը:
Հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահները երկրորդ հանդիպումը կունենան ապրիլյան ռազմական գործողություններից հետո: Հանդիպմանը ներկա կլինի նաև ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, ով առանձնազրույցներ կունենա երկու երկրի նախագահների հետ:

James Warlick has great expectations for Sargsyan-Aliyev meeting
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS. OSCE Minsk Group Co-chair James Warlick (USA) expressed hope that the June 20 meeting of President Serzh Sargsyan and President Ilham Aliyev in St. Petersburg will contribute to the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
Warlick tweeted : “Today's meetings with Sargsyan and Aliyev build trust, accelerate confidence-building, and create conditions for a framework document on Nagorno Karabakh peace.”
On June 20, Presidents of Armenia and Azerbaijan will have a second meeting in St. Petersburg after the April military operations. Russian President Vladimir Putin will participate in the meeting, and will have separate private meetings with the Presidents.