Քիմ Քարդաշյանը դարձել է Լոս Անջելեսի Մանկական հիվանդանոցի պատվո հայ դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան ռեալիթի շոուների աստղ Քիմ Քարդաշյանը Լոս Անջելեսի Մանկական հիվանդանոցին օգնելու համար հատուկ շնորհակալության է արժանացել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Ասպարեզ» պարբերականը, հիվանդանոցի նախագահ Փոլ Վիվիանոն հիվանդանոցի պատվա դեսպանների հետ հանդիպմանը Քարդաշյանին է նվիրել հուշատախտակ, որով նա ճանաչվում է որպես «Լոս Անջելեսի Մանկական հիվանդանոցի պատվո հայ դեսպան»:
Քիմ Քարդաշյանը, ով արդեն ավելի քան ութ տարի այցելում և օժանդակում է հիվանդանոցին, նշել է, թե ուրախ է, որ իր աշխատանքը գնահատվում է հայ համայնքի և հիվանդանոցի կողմից:
«Լոս Անջելեսի Մանկական հիվանդանոցի հայ դեսպանների խումբը» հայերից բաղկացած մի խումբ է, որն աջակցում է հիվանդանոցին երեխաների բուժելու առաքելությունում:

YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. During a meeting with the Honorary Ambassadors of the Los Angeles Children’s Hospital, the hospital’s President Paul Viviano granted a plaque to the reality superstar Kim Kardashian, recognizing her as Honorable Armenian Ambassador of LA’s Children’s Hospital, Asbarez reported.
Among the special guests was Archbishop Hovnan Derderian.
Kim stated she was delighted that her work is appreciated by the Armenian community and the Children’s Hospital of Los Angeles.
Kim has been supporting the hospital for 8 years.
The Armenian Ambassadors of Children’s Hospital Los Angeles is a group of Armenians who support the hospital and create a healthy future for the children.