Իվետա Մուկուչյանը շնորհակալություն է հայտնել «Եվրատեսիլ»-ի ընթացքում ստացած աջակցության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ-2016» երգի մրցույթի հայաստանյան պատվիրակ Իվետա Մուկուչյանն իր շնորհակալական խոսքն է ասել բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են մրցույթի ողջ ընթացքում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Իվետա Մուկուչյանը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Ամենաջերմ շնորհակալական խոսքերս եմ հղում իմ հայրենակիցներին, սփյուռքում ապրող հայերին, բոլոր-բոլորին, ովքեր քվեարկել են Հայաստանի օգտին, ովքեր եղել են իմ կողքին այս ողջ ընթացքում։ Ուրախ եմ, որ միասին անցանք այս ճանապարհը, երջանիկ եմ, որ միասին անցանք այս ընթացքը։ Ես իսկապես ուժեղ եմ Ձեզնով: Շնորհակալ եմ նաև Շվեդիայում Հայաստանի դեսպան Արտակ Ապիտոնյանին և դեսպանատան աշխատակիցներին ցուցաբերած ուշադրության և սրտացավության համար»,- նման գրառում է կատարել Իվետա Մուկուչյանը:
«Եվրատեսիլ-2016» երգի մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչ Իվետա Մուկուչյանը զբաղեցրել է 7-րդ հորիզոնականը: Տարբեր երկրների ազգային ժյուրիից Հայաստանի ներկայացուցչին 12-ական միավորներ տվեցին Իսպանիան, Ռուսաստանը, Բուլղարիան, 11` Մալթան, 10-ական` Հունաստանը, Մոնտենեգրոն, 8` Կիպրոսը, 6` Լատվիան, 4-ական Բոսնիա Հերցեգովինան, Խորվաթիան, Լիտվան, Սլովենիան, Շվեդիա: Երկուական միավորներ Իվետա Մուկուչյանը ստացավ Ավստրիայից, Ֆրանսիայից և Իսրայելից, իսկ մեկ միավոր երգչուհուն շնորհեց Հունգարիան:

“I am greatly thankful to all my compatriots, the Armenian diaspora, to everyone, who voted for me and for Armenia, who stood by me all this time. I am happy that together we went through this. I am really strong thanks to you and your support. I also want to address my gratitude to Armenian Ambassador in Sweden Artak Apitonyan and to embassy staff for being so heartwarming and caring” Iveta Mukuchyan writes.
Armenian participant Iveta Mukuchyan to the “Eurovision-2016” Song Contest finished 7th. Armenia received 12 points from the national juries of Spain, Russia, Bulgaria, 11 points from Malta, 10 points from Greece, Montenegro, 8 points from Cyprus, 6 points from Latvia, 4 points from Bosnia and Herzegovina, Croatia, Lithuania, Slovenia, Sweden. Iveta Mukuchyan got 2 points from Austria, France and Israel, and 1 point from Hungary.