Google-ը կստեղծի Periscope-ի նմանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Google ընկերությունն սկսել Է տեսահաղորդումների YouTube Connect սեփական ծառայության մշակումը: Սպասվում Է, որ այն կաշխատի իր մրցակիցների՝ Periscope-ի եւ Facebook Live-ի համանմանությամբ: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է VentureBeat-ը:
YouTube Connect մուտքը կիրականացվի YouTube-ի կամ Google-ի հաշիվներով: Տեսահաղորդումները կպահպանվեն օգտատիրոջ ալիքում, ուստի նրա բաժանորդները կկարողանան դրանք դիտել ցանկացած պահի: YouTube Connect-ում նաեւ նախատեսված կլինի նորությունների ժապավենի նմանակ, որտեղ կհավաքվեն վերջին տեսագրություններն այն հաշիվներից, որոնց օգտատերը բաժանորդագրված Է YouTube-ում:
Ծառայությունը մատչելի կլինի Android կամ iOS գործառական համակարգով դեվայսների համար:
YouTube Connect-ի գործարկման ժամկետներն առայժմ չեն հայտնվում, սպասվում Է, որ Google-ն այս տեղեկատվությունը կճշտի մշակողների՝ մայիսին Սան Ֆրանցիսկոյում կայանալիք խորհրդաժողովում:

Google создаст аналог Periscope
Компания Google начала разработку собственного сервиса видеотрансляций YouTube Connect. Ожидается, что он будет работать по аналогии со своими конкурентами — Periscope и Facebook Live. Об этом сообщает VentureBeat.
Вход в YouTube Connect будет осуществляться через аккаунты в YouTube или Google. Видеотрансляции будут сохраняться в канале пользователя, поэтому его подписчики смогут посмотреть их в любой момент. В YouTube Connect также будет предусмотрен аналог ленты новостей, в которой будут собраны последние видео от тех аккаунтов, на которые пользователь подписан в YouTube,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Сервис будет доступен для девайсов с операционной системой Android или iOS.
Сроки запуска YouTube Connect пока не названы, ожидается, что Google уточнит эту информацию на майской конференции разработчиков, которая пройдет в Сан-Франциско.