Օբաման տանգո է պարել Արգենտինայի նախագահի կազմակերպած ընդունելության ժամանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբաման եւ նրա տիկին Միշելը տարբեր պարընկերների հետ արգենտինական տանգո են պարել Բուենոս Այրեսում Արգնետինայի նախագահ Մաուրիսիո Մակրիի կազմակերպած ընդունելության ժամանակ, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Associated Press-ին:
Միացյալ Նահանգների ղեկավարը նախ հրաժարվել Է պարել այն աղջկա հետ, որը նրան պարի Է հրավիրել ճաշկերույթի ժամանակ, սակայն որոշ ժամանակ անց համաձայնել Է եւ իր պարընկերուհու հետ մի քանի կրքոտ պարադարձեր կատարել պարահարթակին: Նրա կինն այդ ժամանակ պարում Էր մեկ այլ մարդու հետ:
Օբաման պաշտոնական այցով Արգենտինա Է ժամանել մարտի 23-ին: Դա ԱՄՆ-ի ղեկավարի առաջին այցն է լատինամերիկյան երկիր վերջին 19 տարվա ընթացքում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

Обама станцевал танго на приеме у президента Аргентины
Президент США Барак Обама иего супруга Мишель станцевали аргентинский танец танго сразными партнерами вовремя приема упрезидента Аргентины Маурисио Макри вБуэнос-Айресе. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомсообщает агентствоАссошиэйтед Пресс.
Американский лидер сначала отказывался вступать втанец сдевушкой, пригласившей его вовремя званого обеда, однако черезнекоторое время согласился исовершил сосвоей партнершей несколько страстных поворотов натанцполе. Его супруга вэто время танцевала сдругим партнером.
Обама приехал вАргентину софициальным визитом всреду. Это первый визит главы США влатиноамериканскую страну запоследние 19 лет.