Google-ը կապահովի Կուբայի մուտքը լայնաշերտ Համացանց. Օբամա
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Google կորպորացիան պատրաստվում Է ընդլայնել Համացանցից օգտվելու Կուբայի հնարավորությունները, ինչպես նաեւ կղզում կտեղադրի Wi-Fi-ին անլար մուտքի լրացուցիչ կետեր: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մարտի 21-ին Հավանայից ABC հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբաման:
Նա հայտնել է, որ այցի ընթացքում պատրաստվում Է հայտարարել այն մասին, որ Google-ը Կուբայում Wi-Fi մուտքի կետեր տեղադրելու եւ կղզին լայնաշերտ Համացանցով ապահովելու համաձայնություն ունի»,-նշել Է նա:
ԱՄՆ-ի նախագահը մարտի 20-ին պատմական այց Է սկսել Կուբա՝ երկկողմ հարաբերությունների նորմալացման գործընթացի շրջանակներում: Միացյալ Նահանգների նախագահը Կուբայում կմնա մինչեւ մարտի 22-ը: Նրան ուղեկցում են պետքարտուղար Ջոն Քերին եւ ձեռնարկատերերից ու Կոնգրեսի 40 անդամներից բաղկացած պատվիրակությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Обама: Google обеспечит доступ Кубы к широкополосному интернету
Корпорация Google готовится расширить доступ Кубы к интернету, а также установит на острове дополнительные точки беспроводного доступа Wi-Fi. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс,об этом сегодня в интервью телеканалу ABCиз Гаваны заявил президент США Барак Обама.
Он сообщил, что в ходе визита собирается объявить о том, что "у Google есть соглашение по установке точек доступа Wi-Fi и обеспечению острова широкополосным интернетом", - отметил он.
Президент СШАв воскресенье начал исторический визит на Кубу в рамках процесса нормализации двусторонних отношений. Американский президент пробудет на Кубе до 22 марта. Его сопровождает госсекретарь Джон Керри и делегация, включающая предпринимателей и 40 членов Конгресса.