Հանգստյան օրերին իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում եղել է լարված
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չնայած հակամարտող կողմերի միջև ձեռք բերված՝ իրավիճակը չապակայունացնելու մասին պայմանավորվածություններին, հանգստյան օրերին ադրբեջանական կողմի պատճառով իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում եղել է լարված: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2400 կրակոց:
Շփման գծի հարավային, հարավարևելյան և հյուսիսային ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 (40 արկ) և 82 (11 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր:
Սովորության համաձայն, փորձելով պարտակել իր ապակառուցողական գործողությունները, Ադրբեջանը լարվածության աճի մեջ շտապել է մեղադրել հայկական կողմին:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին վերահաստատում է իր հանձնառությունը խստորեն հետևել ձեռք բերված պայմանավորվածություններին՝ միևնույն ժամանակ պատրաստ լինելով կանխել հակառակորդի ցանկացած սադրիչ գործողություն:

YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. Despite the agreements reached between the opposing parties of the conflict not to destabilize the situation, the Azerbaijani side initiated actions over the weekend on the contact line of Nagorno Karabakh- Azerbaijani armed forces, creating a tense situation. As "Armenpress" reports, this was announced by the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Ministry.
In the mentioned period, the enemy fired over 2400 shots from various caliber weapons towards Armenian positions.
Azerbaijani armed forces used 60mm (40 shells) and 82mm (11 shells) mortars in the Southern, South-Eastern and Northern directions of the contact line.
As usual, trying to cover their destructive actions, Azerbaijan rushed to accuse the Armenian side of the rise in tension.
The Nagorno Karabakh Defense Ministry once again reaffirms its commitment to strictly abide to the agreements , at the same time being ready to prevent any provocation of the adversary.