Մխիթարյանը չի բացառել «Յուվենտուս» տեղափոխությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի հավաքականի և Դորտմունդի «Բորուսիա»-ի կիսապաշտպանՀենրիխ Մխիթարյանըչի բացառել ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում Թուրինի «Յուվենտուս» տեղափոխությունը:Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը՝Gazzetta dello Sport-ի հետ զրույցում Մխիթարյանը նշել է, որ ընթացիկ մրցաշրջանը հրաշալի է դասավորվում, ինքն ամբողջովին տրվում է «Բորուսիա»-ի խաղերին, Դորտմունդում երջանիկ է, սակայն ֆուտբոլում ամեն ինչ կարող է փոխվել հաշված օրերի ընթացքում: ««Յուվենտո՞ւս»: Այս կյանքում ամեն ինչ էլ հնարավոր է: Հենց այդ պատճառով էլ փորձում եմ կոնկրետ թիմերի մասին չխոսել: Ամռանը կերևա, այդ ժամանակ էլ ամեն ինչ կիմանանք:Ազգային առաջնությունների մեջ նախընտրություն չունեմ: Պրիմերա, ԱՊԼ, Սերիա Ա, դրանք աշխարհի լավագույն առաջնություններն են: Կարևորը ոչ թե առաջնությունն է, այլ ակումբը, որը թույլ կտա ֆուտբոլիստին ամբողջովին իրացնել իր ներուժը»,- ասել է Մխիթարյանը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի և դորտմունդյան ակումբի միջև պայմանագիրն ավարտվում է 2017 թվականի հունիսի 30-ին: Մինչ այս գերմանական ակումբը հայտարարել էր, որ պատրաստվում է բանակցություններ սկսել Մխիթարյանի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու համար: Նշվում էր, որ «Բորուսիա»-ում Մխիթարյանի տարեկան աշխատավարձը պայմանագրի երկարաձգումից հետո ներկայիս 5,5 մլն եվրոյից կհասնի 7,5 միլիոնի:

Mkhitaryan does not rule out transfer to “Juventus”
YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. Midfielder of Armenia national football team and Borussia “Dortmund” did not exclude the possibility of being transferred to Turin’sJuventus during summer transfer window. “Armenpress” reports that in an interview with Gazzetta dello Sport Mkhitaryan mentioned that the current season goes on in an excellent way, and he spares no efforts for “Borussia” and feels happy in Dortmund but things can change in one day in football.
“Juventus? Everything is possible. That is the reason I try not to mention any clubs. Summer will come, everything will become clear”, Mkhitaryan said.
The contract between the National football team of Armenia and the Dortmund club terminates on June 30, 2017. Earlier, the German club had announced about its plans to launch negotiations over the extension of the contract. It was mentioned that the annual salary of Mhkitaryan would rise from 5.5 million Euros to 7.5 million.