Մխիթարյանը չի բացառել «Յուվենտուս» տեղափոխությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի հավաքականի և Դորտմունդի «Բորուսիա»-ի կիսապաշտպանՀենրիխ Մխիթարյանըչի բացառել ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում Թուրինի «Յուվենտուս» տեղափոխությունը:Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը՝Gazzetta dello Sport-ի հետ զրույցում Մխիթարյանը նշել է, որ ընթացիկ մրցաշրջանը հրաշալի է դասավորվում, ինքն ամբողջովին տրվում է «Բորուսիա»-ի խաղերին, Դորտմունդում երջանիկ է, սակայն ֆուտբոլում ամեն ինչ կարող է փոխվել հաշված օրերի ընթացքում: ««Յուվենտո՞ւս»: Այս կյանքում ամեն ինչ էլ հնարավոր է: Հենց այդ պատճառով էլ փորձում եմ կոնկրետ թիմերի մասին չխոսել: Ամռանը կերևա, այդ ժամանակ էլ ամեն ինչ կիմանանք:Ազգային առաջնությունների մեջ նախընտրություն չունեմ: Պրիմերա, ԱՊԼ, Սերիա Ա, դրանք աշխարհի լավագույն առաջնություններն են: Կարևորը ոչ թե առաջնությունն է, այլ ակումբը, որը թույլ կտա ֆուտբոլիստին ամբողջովին իրացնել իր ներուժը»,- ասել է Մխիթարյանը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի և դորտմունդյան ակումբի միջև պայմանագիրն ավարտվում է 2017 թվականի հունիսի 30-ին: Մինչ այս գերմանական ակումբը հայտարարել էր, որ պատրաստվում է բանակցություններ սկսել Մխիթարյանի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու համար: Նշվում էր, որ «Բորուսիա»-ում Մխիթարյանի տարեկան աշխատավարձը պայմանագրի երկարաձգումից հետո ներկայիս 5,5 մլն եվրոյից կհասնի 7,5 միլիոնի:

Мхитарян не исключает перехода в «Ювентус»
Полузащитник национальной сборной Армении и дортмудской «Боруссии» Генрих Мхитарян не исключает трансфера в туринский "Ювентус" грядущим летом.
Как передает Арменпресс со ссылкой на Gazzetta dello Sport, Мхитарян отметил, что текущий сезон складывается отлично, он полностью отдает все свои силы ради "Боруссии". «В Дортмунде я счастлив, но в футболе часто все меняется. Переход в "Ювентус"? Возможно все. Летом ситуация прояснится, тогда и узнаем. В этой жизни все возможно, никогда не знаешь, что произойдет. Вот почему я ничего о "Ювентусе" или других командах не говорил. Посмотрим, что произойдет в летнее время. У меня нет предпочтений между примерой, премьер-лигой или серией А. Они все - сильные турниры. Важно выбрать клуб, который лучше тебе подойдет» - сказал он.
Контракт Генриха Мхитаряна с национальной сборной Армении и дортмудской «Боруссией» заканчивается 30 июня 2017г. До этого немецкий клуб сообщал, что собирается начать переговоры о продлении контракта. Отмечается, что после продления годовая зарплата Мхитаряна в «Боруссии» составит 7.5 млн евро вместо нынених 5.5 млн.