Մինսկում բելառուսա-բրազիլական կառնավալ են անցկացնելու
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մինսկում ի պատիվ Քաղաքի օրվա որոշել են կազմակերպել բելառուսա-բրազիլական կառնավալ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Զբոսաշրջություն եւ հանգիստ» պորտալը՝ վկայակոչելով Բելառուսի մայրաքաղաքի Լենինյան շրջանի վարչակազմին:
Բանակցությունները, որոնց ընթացքում քննարկվել են առաջիկա տոնակատարության մանրամասները, վարել են վարչակազմի ղեկավոր Վալերիա Կուլեշան եւ Բրազիլիայի դեսպանության մշակույթի հարցերով կցորդ Դանիլո Տեոֆիլո Կոստոյը:
Միջոցառումը տեղի կունենա Vulica Brasil սթրիթ-արտ միջազգային փառատոնի շրջանակներում, որը Մինսկում արդեն անցկացվել Է 2014 եւ 2015 թվականներին: Այն ժամանակ փողոցային նկարիչները զարդանախշել Էին մայրաքաղաքի մի քանի շենքերի ճակատամասերը: Առաջիկա կառնավալը կդառնա նախագծի իրականացման երրորդ փուլը:
Մինսկում Քաղաքի օրը նշվում Է սեպտեմբերի երկրորդ շաբաթ օրը: Այս տարի տոնակատարությունն համընկնում Է սեպտեմբերի 10-ին, հաղորդել Է ԲԵԼՏԱ գործակալությունը:

В Минске решили провести белорусско-бразильский карнавал
В Минске решили устроить белорусско-бразильский карнавал в честь Дня города. Как передает Арменпресс, об этом сообщает портал «Туризм и отдых» со ссылкой на администрацию Ленинского района белорусской столицы.
Переговоры, на которых обсуждались детали предстоящего празднования, провели глава администрации Валерия Кулеша и атташе по культуре посольства Бразилии Данило Теофило Костой.
Мероприятие пройдет в рамках международного фестиваля стрит-арта Vulica Brasil, который уже проводился в Минске в 2014 и 2015 годах. Тогда уличные художники разукрасили фасады нескольких столичных зданий. Предстоящий карнавал станет третьим этапом реализации и продвижения проекта.
День города в Минске отмечается во вторую субботу сентября. В этом году празднование приходится на 10 сентября, сообщало агентство БЕЛТА.