«Դիջիթեք Էքսպո»-ն ավելացնում է միջազգային մասնակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ընթացիկ տարում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում անցկացվող «Դիջիթեք Էքսպո»-ն կանցկացվի սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 2-ը:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսին նշեց «Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության» գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը: Նրա խոսքով՝ այս անգամ «Դիջիթեք Էքսպո»-ում այլ մոտեցումներ են կիրառվելու:
«Նախորդ տարի «Դիջիթեք Էքսպո»-ն լուրջ հաջողություն ունեցավ: Այցելուների քանակը 30 հազարից հասավ 50 հազարի: Կարծում ենք, որ մեր հնարավորություններն ավելին են: Հետևաբար, նախատեսում ենք մեծացնել միջազգային մասնակցությունը: Բանակցում ենք «Թայվանի զարգացման գործակալության» հետ, որ այս տարի լինի Թայվանի տարի: Ակնկալում ենք 30-50 թայվանական ընկերությունների մասնակցություն: Դա միջազգային նշանակություն կհաղորդի «Դիջիթեքին»»,-ասաց Կարեն Վարդանյանն` ընդգծելով, որ հաջորդ տարին նախատեսվում է սահմանել Հնդկաստանի տարի:

YEREVAN, 27 JANUARY, ARMENPRESS. This year the “Digitec Expo”, taking place in the IT sector, will be held from September 30 to October 2. The director of “Union of Information Technology Enterprises (UITE) Karen Vardanyan mentioned about that during the press conference at “Armenpress” media hall. He said that other approaches are to be used in “Digitec Expo”.
“The “Digitec Expo” had a major success the previous year. The number of visitors increased from 30000 to 50000. We believe that we have more potential. Therefore, we plan to increase our international participation. We negotiate with the “Development Agency of Taiwan”, to make this year a year of Taiwan. We expect the participation of 30 to 50 Taiwanese companies. It will provide an international importance for “Digitec Expo””, Karen Vardanyan said, stressing that the next year will be the year of India.