Հայոց ցեղասպանության տարելիցին միջոցառումների կազմակերպումը յուրաքանչյուրի հոգու պարտքն էր. Տարոն Մարգարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախագահությամբ կայացել է Երևան քաղաքում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպչական աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի տարեվերջյան նիստը, որի ընթացքում ամփոփվել են տարելիցի շրջանակում մայրաքաղաքում իրականացված ծրագրերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը զեկուցել է, որ 100-րդ տարելիցին նվիրված բոլոր այն ծրագրերն ու մշակութային միջոցառումները, որոնք մայրաքաղաքում նախատեսվել էին 2015թ. ընթացքում, ամբողջությամբ կյանքի են կոչվել:
Շնորհակալություն հայտնելով կազմակերպչական աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի բոլոր անդամներին համատեղ աշխատանքի համար՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ընդգծել է, որ այն եղել է արդյունավետ ու համագործակցված:
«Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպումը, վստահ եմ, մեզանից յուրաքանչյուրի համար եղել է հոգու պարտք, որը կատարվել է մեծագույն պատասխանատվությամբ: Դեռ անելիքներ կան, որոնք պետք է կատարենք մինչև 2016-ի ապրիլի 24-ը, և համոզված եմ, որ նույն ոգով ու նվիրումով դրանք ևս կիրականացվեն»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներում ստանձնած պարտավորության և դրսևորած պատասխանատվության համար հանձնաժողովի մի շարք անդամներ արժանացել են Երևանի քաղաքապետի շնորհակալագրերի:

Organization of events in memory of Armenian Genocide was everyone’s spirit’s duty: Taron Margaryan
YEREVAN, DECEMBER 21, ARMENPRESS. The final session of the Coordination Committee on organizational works of the events in memory of the 100th anniversary of the Armenian genocide was held in Yerevan city by the head of Yerevan Mayor Taron Margaryan.
As “Armenpress” was informed fromthe Information and Public Relations department of Yerevan Municipality, Deputy Mayorof YerevanAram Sukiasyan reported that all the programs and cultural events dedicated to the 100th anniversary of the Genocide which were planned in the capital during 2015, were fully implemented.
Expressing gratitude to all the members of the Coordination Committee of organizational works for cooperative work, Mayor Taron Margaryan emphasized that it was efficient and cooperated.
“I am convinced that organizing the events in memory of the 100th anniversary of the Armenian Genocide was everyone’s soul’s duty which was implemented by great responsibility. Still, there are things that need to be fulfilled before April 24, 2016 and I am convinced that they will be also realized with the same spirit and dedication,” the mayor emphasized.
A group of members of the Committee were awarded by the Yerevan Mayor for their initiated responsibility and obligations in the events of 100th Aniverary of the Armenian Genocide.