Լևոն Տեր-Պետրոսյանը քվեարկեց և բոլորին կոչ արեց գնալ քվեարկության
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Սպանդարյանի անվան թիվ 24 դպրոցում տեղակայված թիվ 9/11 ընտրատեղամասում Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցեց ՀՀ նախկին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Նա հրաժարվեց պատասխանել լրագրողի այն հարցին, որի պատասխանը կարող էր առնչվել քարոզչությանը, որն այսօր արգելվում է տեղամասերի տարածքում: «Կոչ եմ անում ժողովրդին գալ և քվեարկել ազատորեն, առանց բռնանալու իր կամքի վրա: Մի բան էլ հաստատ գիտեմ. որքան շատ իրական մարդ գա քվեարկելու, այնքան հանրաքվեի արդյունքներն ավելի օբյեկտիվ կլինեն»,-«Արմենպրես»-ի հաղոդրմամբ` ասաց Տեր-Պետրոսյանը:
Հայաստանում դեկտեմբերի 6-ին՝ 08:00-ին, բացվել են Սահմանադրական փոփոխությունների քվեարկության 41 ընտրատարածքների 1989 տեղամասերը: ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է`2 միլիոն 550 հազար 323: Դիտորդական առաքելություն կիրականացնի 18 տեղական և 6 միջազգային կազմակերպություն: Հանրաքվեի ընթացքին կհետևեն 3006 տեղական և 123 միջազգային դիտորդներ:

Левон Тер-Петросян проголосовал сам и призвал всех идти голосовать
Экс-президент РА Левон Тер-Петросян проголосовал в избирательном участке 9/11, открытом в ереванской школе № 24 им. Спандаряна. Как передает Арменпресс, он отказался отвечать на вопрос журналиста, имевший отношение к агитации, поскольку сегодня это запрещено. «Призываю всех голосовать свободно и по своей воле. И еще я знаю точно: чем больше людей придет на голосование, тем объективнее будут результаты референдума», - сказал Левон Тер-Петросян.
6 декабря в Армении проходит референдум по конституционным реформам. На всей территории Армении в 08:00 часов открылись 1989 избирательных участков.
По положению на 5 декабря в избирательном регистре РА общее число включенных составляло 2 млн 55 тыс. 323 человека.
6 декабря наблюдательскую миссию за ходом референдума по конституционным преобразованиям будут осуществлять 3006 наблюдателей из 18 местных и 123 наблюдателя из 6 международных организаций. Голосование завершится в 20:00.