Երեք կատուներ «Մեծ քսանյակի» գագաթնաժողովի աստղեր են դարձել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում ընթացող G20-ի գագաթնաժողովի պաշտոնական միջոցառումների ընդմիջմանը բեմ են սողոսկել երեք կատուներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Independent-ին: Հրատարակությունը կատակով հավելում Է, որ եռյակը «հետին պլան Է մղել «Մեծ քսանյակի» երկու ամենահզոր երկրների նախագահներին՝ Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինին եւ Սպիտակ տան ղեկավար Բարաք Օբամային:
Գաղաթնաժողովին ներկա լրագրողները լուսանկարել են հետնաբեմից հերթով դուրս եկող կենդանիներին: Փոքր-ինչ կանգ առնելով բեմի վրա եւ հոտոտելով ծաղիկները՝ երկու կատուները փախել են մի կողմ, մի քանի վայրկյան անց նրանց Է հետեւել նաեւ երրորդը: Միջոցառման պահապանները եւ աշխատողները չեն փորձել դուրս քշել դրանց:
G20-ի գագաթնաժողովը Թուրքիայում մեկնարկել Է նոյեմբերի 15-ի ցերեկը եւ կտեւի երկու օր: Համաժողովի մասնակիցները քննարկում են ահաբեկչության եւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի, գաղթականների հետ կապված ճգնաժամի, միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների բարենորոգման հարցերը:

Barack Obama and Vladimir Putin upstaged by three cats at G20 Summit in Turkey
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. Barack Obama and Vladimir Putin, leaders of themost powerful G20 nations, were upstaged by three cats at the G20 Leader's Summit. “Armenpress” reports the aforementioned referring to the Independent.
Reporters attending the summit shared footage on Twitter of the three cats running across the stage.
In the video, two cats move across the stage.Onestops to inquisitively sniff some flowers laid near the back of the stage.
Moments later, a third cat runs after them to catch up.
It didn't take long for other Twitter uses to joke about the occurence.
"These cats are for security - they have Nano cameras on them," one joked.
"But sadly, not in Catstantinople," lamented another.
Turkey is hosting the G20 Summit in Antalya, chaired by President Recep Tayyip Erdogan,which will be held on 15-16 November.
It will focus on the current state of the global economy, sustainable growth, development and climate change, as well as investment, trade and energy.