Puma-ն ցուցադրել է մարզակոշիկներ՝ ավտոմատ քուղակապմամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Puma ընկերությունը ներկայացրել Է մարզակոշիկների կոնցեպտուալ մոդել՝ ավտոմատ քուղակապմամբ: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Highsnobiety-ին, մեխանիզմը գործի Է դրվում կոճակի սեղմմամբ:
Մարզակոշիկները սեւ գույնի են՝ զարդարված կապույտ շերտագծերով: Քուղերի ձգման սարքը լիցքավորվում Է USB-մալուխի միջոցով: Դիզայներների խոսքով՝ մոդելի վերջնական տարբերակը կներառի լիցքի հատուկ թիթեղ:
Puma ընկերությունն արտադրում Է Running, Training, Fitness եւ Motorsports կատեգորիաների մարզական եւ առօրա հագուստ, թողարկում Է սահմանափակ քանակով հավաքածուներ Alexander McQueen եւ Mihara Yasuhiro առեւտրանիշերի հետ համագործակցությամբ: Puma Group-ի մեջ մտնում են Cobra Golf, Dobotex եւ Brandon առեւտրանիշերը: Գլխամասային գրասենյակը գտնվում Է Հերցոգենաուրախում (Գերմանիա):

Puma показала кроссовки с автоматической шнуровкой
Компания Puma представила концептуальную модель кроссовок с автоматической шнуровкой. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, механизм приводится в действие нажатием кнопки.
Кроссовки выполнены в черном цвете и декорированы синими полосками. Устройство для затягивания шнурков заряжается через USB-кабель. По словам дизайнеров, окончательный вариант модели будет включать в себя специальную зарядную пластину.
Компания Puma производит спортивную и повседневную одежду в категориях Running, Training, Fitness и Motorsports, выпускает лимитированные коллекции в сотрудничестве с брендами Alexander McQueen и Mihara Yasuhiro. В Puma Group входят бренды Cobra Golf, Dobotex и Brandon. Головной офис находится в Херцогенаурахе (Германия).