Մեծ Բրիտանիայում Սբ Ծննդյան աստղը զարդարել են հարյուրավոր ադամանդներով
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայում պատրաստել են Սբ Ծննդյան աստղ, որը զարդարված Է գրեթե 300 ադամանդներով: Աստղի գինը 615 հազար ֆունտ ստեռլինգ Է (մոտավորապես 922 հազար դոլար), հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Metro-ին: Ամանորյա զարդը ներկայացված Է VeryFirstTo.com կայքում: Դրա վաճառքից գոյացած միջոցների մի մասը պլանավորվում Է ծախսել բարեգործական նպատակներով:
Աստղն ստացել Է The World's Most Glamorous Christmas Tree Star (Սբ Ծննդյան ամենագլամուրային աստղ) անվանումը: Այն ստեղծելիս օգտագործվել Է ոսկեզօծված արծաթ եւ 287 ադամանդ: Աստղի բարձրությունը 20 սանտիմետր Է, լայնությունը՝ 13 սանտիմետր: Թանկարժեք քարը (հինգ կարատանի ադամանդ), որը տեղադրված Է դրա կենտրոնում, կարելի Է հանել եւ կրել որպես կուլոն:
Նոյեմբերի կեսերին Լոնդոնի Claridge’s հյուրանոցի ճեմասրահում կտեղադրեն Սբ.Ծննդյան եղեւնի, որի դիզայնը մշակել Է Burberry-ի կրեատիվ տնօրեն Քրիստոֆեր Բեյլին: Կառուցվածքում օգտագործվել են ոսկյա եւ արծաթյա գործվածքից պատրաստված 100-ից ավելի անձրեւանոցներ: Անձրեւանոցները պատահաբար չեն ընտրվել. դիզայներներն այդկերպ ցանկացել են այցելուներին հիշեցնել տեղի եղանակի առանձնահատկությունների մասին: «Եղեւնին» կհանդերձվի լուսադիոդներով, որոնք կվառվեն, երբ նրա կողքով մարդիկ անցնեն:

В Великобритании рождественскую звезду украсили десятками бриллиантов
В Великобритании создали рождественскую звезду, которая украшена почти 300 бриллиантами. Ее цена — 615 тысяч фунтов (порядка 922 тысяч долларов), сообщает Арменпресс со ссылкой на The Metro. Новогоднее украшение представлено насайтеVeryFirstTo.com. Часть средств от его продажи планируют направить на благотворительность.
Звезда получила название The World's Most Glamorous Christmas Tree Star (самая гламурная рождественская звезда). При ее создании было использовано серебро с позолотой и 287 бриллиантов. Высота звезды — 20 сантиметров, ширина — 13 сантиметров. Драгоценный камень, расположенный в ее центре (пятикаратный бриллиант), можно снять и носить как кулон.
В середине ноября в лобби лондонского отеля Claridge’s установят рождественскую елку, дизайн которой разрабатывал креативный директор Burberry Кристофер Бейли (Christopher Bailey). В конструкции использованы более 100 зонтов из золотой и серебряной ткани. Зонты выбраны неслучайно — так дизайнеры хотели напомнить постояльцам об особенностях местной погоды. «Елка» будет снабжена светодиодами, которые будут зажигаться, когда мимо нее будут проходить люди.