TAG Heuer-ի ստեղծած խելացի ժամացույցը կարող Է դառնալ Apple Watch-ի մրցակիցը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեյցարական TAG Heuer ընկերությունը կներկայացնի խելացի ժամացույցի սեփական մոդելը, որը շուկայում կարող Է դառնալ Apple Watch-ի մրցակիցը: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Fashionmag-ին, շնորհանդեսը կկայանա Նյու Յորքում՝ նոյեմբերի 9-ին:
Նորույթի տեխնիկական բնութագրերի առանձնահատկությունների մասին հրատարակությունը չի նշում, սակայն հայտնի Է, որ ժամացույցի հիմքում Carrera-ի մոդելն Է: Սարքը մշակվել Է Google-ի եւ Intel-ի տեխնոլոգիաների օգնությամբ: «Մեր ժամացույցները կունենան գրեթե նույն գործառույթները, ինչ եւ Apple-ը: Բայց ես չեմ ցանկանում չափազանց շատ մանրամասներ հրապարակել»,-մեկնաբանել Է ընկերության տնօրեն Ժան Կլոդ Բիվերը:
TAG Heuer-ը շվեյցարական ընկերություն Է, որը թողարկում Է հեղինակավոր ձեռքի ժամացույցներ, ժամանակաչափեր, սմարթֆոններ եւ ակնոցներ: Այն մտնում Է պերճանքի առարկաների արտադրության LVMH հոլդինգի մեջ:
Տարբեր ժամանակաշրջաններում ընկերության հետ համագործակցել են Սթիվ Մաքուինը, Կրիշտիանու Ռոնալդուն, Ումա Թուրմանը, Լյուիս Հեմիլթոնը եւ Բրեդ Փիթը: Հոկտեմբերի վերջին բրենդի բարեկամներ են հայտարարվել ռուսաստանցի սնոուբորդիստներ Վիկ Ուայլդը եւ Ալյոնա Զավարզինան:

TAG Heuer создал умные часы за 15 тысяч долларов
Швейцарская компания TAG Heuer представит собственную модель умных часов, которая может стать конкурентом Apple Watch на рынке. Как сообщает Fashionmag, презентация состоится в Нью-Йорке в понедельник, 9 ноября.
Об особенностях технических характеристик новинки издание не сообщает, однако известно, что в основе часов — модель Carrera. Устройство было разработано при помощи технологий Google и Intel. «Наши часы будут иметь почти те же функции, что и Apple. Но я не хочу разглашать слишком много подробностей», — прокомментировал директор компании Жан-Клод Бивер (Jean-Claude Biver).
TAG Heuer — швейцарская компания, выпускающая престижные наручные часы, хронометры, смартфоны и очки. Она входит в холдинг по производству предметов роскоши LVMH, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В разное время с компанией сотрудничали Стив Маккуин, Криштиану Роналду, Ума Турман, Льюис Хэмилтон и Брэд Питт. В конце октября друзьями бренда былиобъявленыроссийские сноубордисты Вик Уайлд и Алена Заварзина.