Ջասթին Բիբերը պատմել Է վաղ տարիքում փառքի հասնելու սարսափների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադացի երգիչ Ջասթին Բիբերը Billboard հրատարակությանը տված հարցազրույցում հայտարարել Է, որ վաղ տարիքում փառքի հասնելը կործանարար Է դառնում դեռահաս-արտիստների մեծամասնության համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Նայեք վիճակագրությանը՝ աստղեր դարձած որքան երեխաներ են կոտրվել ու մոլորվել: Կյանքի այդ ոճը պարզապես ահ ու սարսափ Է»,-ասել Է Բիբերը:
21-ամյա երգիչը պատմել Է, որ երկու տարի առաջ փառքը «գործնականում տապալել Էր» իրեն: Այն ժամանակ երգիչը որոշեց հեռանալ շոու բիզնեսից, բայց հետո միտքը փոխեց:
Բիբերի նոր ալբոմը, որը կրում Է Purpose անվանումը, կթողարկվի 2015 թվականի նոյեմբերի 13-ին: Դեռ մինչեւ թողարկվելը այն շապիկի պատճառով արգելվել Է Մերձավոր Արեւելքում եւ Ինդոնեզիայում:
Բիբերը փառքի Է հասել 13 տարեկան հասակում: 2008 թվականին նրա երգերի տեսահոլովակները YouTube-ում նկատվել ու գնահատվել են ամերիկացի պրոդյուսեր Սքութեր Բրաունի կողմից, որը դարձավ Բիբերի մենեջերը եւ նրա համար պարտավորագիր կնքեց Raymond Braun Media Group (RBMG) լեյբլով: 2012 թվականի դրությամբ աշխարհում վաճառվել Է Բիբերի ալբոմների ավելի քան 15 միլիոն օրինակ: 2015 թվականին Ջասթինի What Do You Mean? սինգլը գլխավորել Է շատ երկրների, ներառյալ ԱՄՆ-ի, Ավստրալիայի, Մեծ Բրիտանիայի, Կանադայի հիթ-շքերթները:

Бибер рассказал об ужасах ранней популярности
Канадский певец Джастин Бибер заявил в интервью изданию Billboard, что ранняя слава оборачивается для большинства артистов-подростков катастрофой, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
«Посмотрите на статистику — сколько детей-звезд рассыпалось на части и свихнулось? Этот стиль жизни просто жуть»,— сказал Бибер.
21-летний исполнитель рассказал, что два года назад слава «практически разрушила» его. Тогда певец решил уйти из шоу-бизнеса, но затем передумал.
Новый альбом Бибера под названием Purpose выйдет 13 ноября 2015 года. Еще до выхода он былзапрещенна Ближнем Востоке и в Индонезии из-за обложки.
Слава пришла к Биберу в возрасте 13 лет. В 2008 году ролики с его песнями на YouTube были замечены и оценены американским продюсером Скутером Брауном, который стал менеджером Бибера и заключил для него контракт с лейблом Raymond Braun Media Group (RBMG). По состоянию на 2012 год, в мире продано более 15 миллионов экземпляров альбомов Бибера. В 2015 году сингл Джастина What Do You Mean? возглавил хит-парады многих стран, включая США, Австралию, Великобританию, Канаду.