Բրիտանացի դիզայները փոքրիկ հյուրանոց Է բացել մատուռի շենքում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի դիզայներ Ստեֆան Քամենզինդը փոքրիկ հյուրանոց Է բացել կիսավեր մատուռի շենքում: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Daily Mail-ին, Դարեմի կոմսությունում լքված շենքը լիովին վերականգնված Է:
Քամենզինդը մատուռը հայտնաբերել Է պատահաբար, երբ ճանապարհորդում Էր այդ տարածաշրջանում, եւ անմիջապես Էլ որոշել Է ձեռք բերել այն: Կառույցը տուժել Էր տեղատարափ անձրեւներից եւ սաստիկ քամիներից, քանի որ գտնվում Է բլրի վրա: Դիզայներն ստիպված Է եղել վերացնել տանիքի, միջնորմների եւ հատակի բազմաթիվ վնասվածքները:
Քամենզինդի խոսքով՝ ինքը ցանկացել Է շենքում պահպանել հնամենի մթնոլորտը եւ միաժամանակ նորացնել այն. այժմ 19-րդ դարի մատուռը, որը կառուցվել Է գոթական ոճով, սարքավորված Է հարմարություններով եւ զարդարված արդի նկարիչների գործերով: Շենքն ունի մեծ խոհանոց, հյուրասրահ, չորս ննջասենյակ, ընդարձակ լոգարան: Ընդամենը փոքրիկ հյուրանոցում կարող Է տեղավորվել յոթ մարդ:
Մենատանը մեկ գիշեր անցկացնելու գներն սկսվում են 150 ֆունտից (232 դոլար) ցածր սեզոնում՝ հունվարից մինչեւ մարտի կեսերը եւ նոյեմբերից մինչեւ դեկտեմբեր: Ապրիլից մինչեւ մայիս եւ սեպտեմբերից մինչեւ հոկտեմբեր գինը բարձրանում Է մինչեւ 180 ֆունտ (278 դոլար): Բարձր սեզոնում (ամռան երեք ամիսները, Զատկին, Ծննդյան տոներին եւ դպրոցական արձակուրդին) փոքրիկ հյուրանոցում անցկացված մեկ գիշերը կնստի 230 ֆունտ (356 դոլար):

Британский дизайнер открыл мини-отель в здании часовни
Британский дизайнер Стефан Камензинд (Stefan Camenzind) открыл мини-отель в здании полуразрушенной часовни. Как сообщает The Daily Mail, заброшенное помещение в графстве Дарем (Durham) было полностью отреставрировано ,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Камензинд обнаружил часовню случайно, когда путешествовал по этому региону, и сразу же решил приобрести ее. Сооружение пострадало от ливней и сильных ветров, так как находится на холме. Дизайнеру пришлось ликвидировать множество повреждений в крыше, перегородках, полу.
По словам Камензинда, он хотел сохранить старинную атмосферу в здании и одновременно обновить его — теперь часовня XIX века, построенная в готическом стиле, оборудована удобствами и украшена работами современных художников. В здании находятся большая кухня, гостиная, четыре спальни, вместительная ванная. Всего в мини-отеле могут разместиться семь человек.
Цены за ночь в коттедже начинаются с 150 фунтов (232 доллара) в низкий сезон — с января до середины марта и с ноября до декабря. С апреля до мая и с сентября до октября цена повышается до 180 фунтов (278 долларов). В высокий сезон (три летних месяца, на Пасху, Рождество и школьные каникулы) ночь в мини-отеле обойдется в 230 фунтов (356 долларов).