Քաղաքացու հաղորդմամբ` ոստիկանները բռնություն են կիրառել իր նկատմամբ. ՀՔԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության աշխատակից Գևորգ Չ.-ն հայտնել է, որ 2015 թվականի սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 23:55-ի սահմաններում, ճանապարհային երթևեկության կանոնները խախտելու համար ճանապարհային ոստիկանության 1-ին գումարտակ (տուգանային հրապարակ) է բերվել «ԲՄՎ 735» մակնիշի ավտոմեքենան, որի վարորդԱրման Թ.-ն հրաժարվել է սթափության աստիճանը որոշելու բուժ զննությունից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից, Արման Թ.-ն պատռել է բժշկի կողմից կազմված արձանագրությունը, տևական ժամանակ թե՛ ոստիկանության մասնաշենքում, թե՛ դրա դիմաց հայհոյանքներ է հնչեցրել ինչպես ոստիկանության աշխատակիցների, այնպես էլ բժշկի հասցեին՝ կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը:
Նույն դեպքի վերաբերյալ Արման Թ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ ճանապարհային ոստիկանության աշխատակից Գևորգ Չ.-ն և մի քանի այլ ոստիկաններ իր կողմից բժշկի կազմած արձանագրությունը պատռելու համար բռնություն են կիրառել իր նկատմամբ՝ ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ են հասցրել մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
Փաստի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործն ընդունվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ:

По сообщению гражданина, полицейские применили к нему насилие: ОСС
Сотрудник Дорожной полиции Геворг Ч. сообщил, что 18-го сентября 2015 г., в районе 23:55, за нарушение правил дорожного движения на штрафную площадку была доставлена а/м марки «BMW 735», водитель которой Арман Т. отказался пройти тест на степень трезвости.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе ОСС Армении, Арман Т. разорвал протокол, составленный врачем, долгое время ругался – как в отделении полиции, так и за его пределами, в адрес врача и сотрудников ДП, грубо нарушив общественный порядок.
По тому же случаю Арман Т. сделал другое сообщение о том, что сотрудник Дорожной полиции Геворг Ч. и нескиолько других сотрудников Дорожной полиции применилик нему насилие за то, что он разорвал протокол врача, ударив его руками и ногами и причинив при этом телесные повреждения.
По факту возбуждено уголовное дело по ст. 258 УК Армении, которое расследуется Особой следственной службой.