Ադելը մի քանի ռեկորդ է սահմանել բրիտանական հիթ շքերթում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադելը թողարկել է երգ, որը վերջին շաբաթվա ընթացքում մի շարք ռեկորդներ է սահմանել, ինչպես նաև առանձնացել բրիտանական հիթ շքերթում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով apelzin.ru-ն, «Hello»-ն բրիտանուհու երկրորդ սինգլն է, որը նվաճում է հիթ շքերթի առաջին տեղը:
Մինչ այդ նույն արդյունքն էր ապահովել Ադելի «Someone Like You» երգը: «Hello» երգը 7.32 միլիոն ռեկորդային լսումներ է գրանցել սթրիմինգային ծառայություններում՝ գրեթե կրկնակի գերազանցելով Ջասթին Բիբերի ռեկորդը (3.87 միլիոն լսում մեկ շաբաթում):«Hello»-ն նաև դարձել է այս տարի առաջին շաբաթվա ընթացքում ամենաշատ վաճառված երգը՝ գերազանցելով Էլի Հոուլդինգին՝ «Love Me Like You Do» երգով:
Ընդհանուր առմամբ` «Hello»-ն 333 հազար միավոր է հավաքել, դառնալով վերջին երեք տարվա ընթացքում առաջին շաբաթում ամենաշատ վաճառված երգը (վերջին անգամ՝ 2012 թ. դեկտեմբերին, այդքան մեծ հաջողությամբ վաճառվել էր Ջեյմս Արթուրի « Impossible» սինգլը):
««Hello» սինգլի այս շաբաթվա հաջողությունն ապացուցում է Ադելի յուրօրինակությունը. նա այն երգչուհիներից է, որոնց լսում են և’ փոքրիկ երեխաները, և’ դեռահասները, և’ մայրերն ու հայրերը, և’ հորեղբայրներն ու մորաքույրերը, և’ տատիկներն ու պապիկները: Նա իսկապես երգչուհի է բոլոր սերունդների համար»,- ասել է The Official Charts Company ընկերության գործադիր տնօրեն Մարտին Թալբոթը:

Адель побила несколько рекордов британского чарта
Адель выпустила песню, которая побила несколько рекордов за последнюю неделю и, разумеется, отличилась в британском чарте. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на apelzin.ru, композиция “Hello” становится вторым синглом британки, возглавивший хит-парад. До этого трек “Someone Like You” также удостоился подобного результата. Трек “Hello” набрал рекордные 7,32 миллиона прослушиваний на стриминговых сервисах, побив рекорд Джастина Бибера почти в два раза (3,87 миллионов в неделю). Композиция также стала самой продаваемой в первую неделю в этом году, обойдя Элли Гоулдинг с “Love Me Like You Do”.
“Hello” набрал в общей сумме 333 тысячи очков, став самым продаваемым синглом в первую неделю за три года (в последний раз так громко продался сингл Джеймса Артура с “Impossible” - 490 тысяч копий в декабре 2012 года).
''Успех сингла Hello на этой неделе подчеркивает экстраординарность Адель: она одна из с тех артистов, которую слушают и маленькие дети, и подростки, мамы и папы, дяди и тёти, бабушки и дедушки. Она по истине певица для всех поколений», - рассказал Мартин Талбот, исполнительный директор The Official Charts Company.