Երգչուհի Ռիհաննան նկարահանվելու Է ռեժիսոր Լյուք Բեսոնի նոր ֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի հանրաճանաչ երգչուհի եւ դերասանուհի Ռիհաննան կխաղա ֆրանսիացի ռեժիսոր Լյուք Բեսոնի «Վալերիանը եւ Հազար Մոլորակների Քաղաքը» ֆիլմում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վարպետն ինքը հոկտեմբերի 28-ին հայտնել Է Instagram սոցիալական ցանցի իր Էջում:
«Ռիհանան մեծ մասնակցություն կունենա առաջիկա կինոնկարին»,-նշել Է նա: Գլխավոր դերերը կատարելու են ամերիկացի դերասան Դեյն Դահանը եւ բրիտանացի թով-մոդել Քարա Դելեւինը:
«Ռիհաննայի համար «Վալերիանը եւ Հազար Մոլորակների Քաղաքը» ժապավենը կդառնա թվով երրորդը եւ ամենախոշոր կինեմատոգրաֆիական աշխատանքը»,-նշել Է The Verge պորտալը: Սպասվում Է, որ ֆիլմի նկարահանումները կմեկնարկեն 2016 թվականի հունվարին:
Ֆիլմի սյուժեն հիմնված Է ֆրանսիացի գրող Պիեռ Քրիստինի եւ նրա հայրենակից նկարազարդող Ժան Կլոդ Մեզյեի կոմիքսի վրա: Առաջին անգամ հայտնվելով 1967 թվականին, այն պատմում Է ժամանակի միջով գլխավոր հերոսի՝ Վալերիանի եւ նրա տիկնոջ՝ Լորելինի, ճանապարհորդության մասին:
Ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, նրանց արկածների վերջին ալբոմը թողարկվել Է 2010 թվականին: Այդ ժամանակաընթացքում վաճառվել Է կոմիքսի 10 մլն օրինակ. այն թարգմանվել Է 21 լեզուներով:

Певица Рианна снимется в новом фильме режиссера Люка Бессона
Известная американская певица и актриса Рианна сыграет в фильме французского режиссера Люка Бессона "Валериан и Город Тысячи Планет". Об этом сам мастер сообщил в среду на своей странице в социальной сети Instagram.
"У Рианны будет крупное участие в предстоящей картине", - отметил он.Главные роли исполнят американский актер Дейн Дахаан и британская пот-модель Кара Делевинь.
"Для Рианны лента "Валериан и Город Тысячи Планет" станет третьей по счету и самой крупной кинематографической работой", - отметил портал The Verge. Ожидается, что съемки картины начнутся в январе 2016 года,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс
Сюжет фильма основан на комиксе французского писателя Пьера Кристина и его соотечественника иллюстратора Жан-Клод Мезье. Впервые появившийся в 1967 году, он повествует о путешествии во времени главного героя - Валериана и его спутницы Лорелин. Последний альбом их приключений вышел в 2010 году. За это время было продано 10 млн экземпляров комикса, он переведен на 21 язык.