Twitter-ի ղեկավար Ջեք Դորսին ընկերության բաժնետոմսերի 1 տոկոսը կբաժանի աշխատակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Twitter-ի ղեկավար եւ հիմնադիր Ջեք Դորսին մտադիր Է ընկերության աշխատակիցներին հանձնել բաժնետոմսերի 1 տոկոսը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը,նա հայտարարել Է միկրոբլոգների ծառայության իր Էջում:
«Ես իմ բաժնետոմսերի մոտավորապես երրորդ մասը՝ ուղիղ մեկ տոկոսը, տալիս եմ աշխատակիցներին՝ այդպիսով ներդրում անելով մարդկանց մեջ»,- հայտարարել Է ընկերության ղեկավարը:
Բաժնետոմսերի հանձնումից հետո Դորսին առաջվա պես կմնա Twitter-ի՝ մեծությամբ յոթերորդ բաժնետերը՝ բաժնետոմսերի 2,23 տոկոսանոց բաժնեմասով:
Ջեք Դորսին ընկերության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվել Է հոկտեմբերին: Նա պլանավորում Է ներգրավել նոր օգտատերերի եւ կրճատել գործունեության ծախսերը: Այսպես, օրինակ, անցած շաբաթ նա հայտնել Է աշխատակիցների 8 տոկոսին կրճատելու ծառայության ծրագրի մասին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Twitter’s Jack Dorsey to give 1%of his stock to company’s employee
YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. Twitter Inc Chief Executive and co-founder Jack Dorsey said he is giving a third of his stock in the company, about 1 percent, to the employee equity pool. “Armenpress” reports about the aforementioned, citing Reuters.
The move, worth $197 million as of July 28, is to "reinvest directly in our people," Dorsey, who was named as the company's permanent CEO earlier this month, said in a tweet on Thursday.
e announced last week that the company would lay off 336 employees, about 8 percent of its workforce, in an attempt to streamline Twitter's products and teams.