Chanel-ը ռեգբիի գնդակ Է ստեղծել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիական Chanel նորաձեւության տունը Rugby World Cup-ի մրցաշարի պատվին թողարկել Է ռեգբիի դիզայներական գնդակներ: Դրանք ներկայացված են սպիտակ, մուգ կարմիր, կապույտ եւ սեւ գույներով, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Mashable-ին:
Գնդակներից յուրաքանչյուրը զարդարված Է ապրանքանիշի ֆիրմային լոգոտիպով եւ Chanel-ի նշանավոր ցանցով: Ապրանքը թողարկվել Է սահմանափակ քանակով եւ հասանելի Է նորաձեւության տան կայքում:
Ռեգբիի աշխարհի առաջնությունն անցկացվում Է Մեծ Բրիտանիայում՝ սեպտեմբերի 18-ից մինչեւ հոկտեմբերի 31-ը: Գավաթը, որն անվանվել Է ռեգբի խաղի հիմնադիր Ուիլյամ Ուեբ Էլիսի պատվին, 1906 թվականին պատրաստվել Է Garrard’s Crown Jewellers ֆիրմայի կողմից: Հաղթանշանը պատրաստված Է արծաթից եւ ոսկեզօծված Է:
Chanel նորաձեւության տունը մոդելագործ Գաբրիել (Կոկո) Շանելի կողմից Ֆրանսիայում հիմնվել Է 1909 թվականին: 1921 թվականին Շանելը պարֆյումեր Էռնեստ Բոյի հետ միասին թողարկել Է մակնիշի առաջին բույրը՝ Chanel №5-ը: 1924 թվականին ձեռնարկատեր Պիեռ Վեյտեյմերի հետ համատեղ դիզայները հիմնել Է ընկերության օծանելիքի ստորաբաժանումը՝ Parfums Chanel-ը, որը ներկայում զբաղվում Է նաեւ կոսմետիկայի արտադրությամբ: Parfums Chanel-ի գովազդային արշավներին մասնակցել են կինոաստղեր Մերիլին Մոնրոն, Կատրին Դենյովը, Կիրա Նայթլին, Նիկոլ Քիդմանը, Կարոլ Բուքեն, Օդրի Տոտուն եւ ուրիշներ:

Chanel создал мяч для регби
Французский дом моды Chanel в честь турнира Rugby World Cup выпустил дизайнерский мяч для игры в регби. Он выполнен в белом, бордовом, синем и черном цветах, сообщает Mashable.
Каждый мяч украшен фирменным логотипом бренда и знаменитой стеганой сеткой Chanel. Продукция выпущена ограниченным тиражом и доступна на сайте модного дома,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Чемпионат мира по регби проходит в Великобритании с 18 сентября по 31 октября. Кубок, названный в честь родоначальника игры в регби Уильяма Уэбба Эллиса, изготовлен в 1906 году фирмой Garrard’s Crown Jewellers. Трофей выполнен из серебра и покрыт золотом.
Модный дом Chanel основан модельером Габриэль (Коко) Шанель во Франции в 1909 году. В 1921 году Шанель вместе с парфюмером Эрнестом Бо выпустила первый аромат марки — Chanel №5. В 1924 году совместно с предпринимателем Пьером Вейтеймером (Pierre Wertheimer) дизайнер основала парфюмерное подразделение компании — Parfums Chanel, занимающееся в настоящее время и производством косметики. В рекламных кампаниях Parfums Chanel принимали участие кинозвезды Мэрилин Монро, Катрин Денев, Кира Найтли, Николь Кидман, Кароль Буке, Одри Тоту и другие.