Esquire հանդեսը բրիտանացի դերասանուհի Էմիլիա Քլարկին համարել Է աշխարհի ամենագրավիչ կինը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի դերասանուհի Էմիլիա Քլարկը, որին հեռուստադիտողները հիշում են «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալում Դեյեներիս Թարգարիենի եւ «Տերմինատոր. Գենեզիս» բլոքբասթերում Սառա Կոննորի դերերով, հայտարարվել Է գեղեցիկ սեռի ամենագրավիչ ներկայացուցիչն աշխարհում: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, 28-ամյա դերասանուհին գլխավորել Է այս տարվա վարկանիշը, որը կազմել Է Esquire ազդեցիկ հանդեսը:
Հրատարակությունը նշել Է ցուցակի առաջատարի անունը, իսկ ամբողջական ցուցակը հրապարակվելու Է հոկտեմբերի 13-ին:
«Էմիլիա Քլարկը պարզապես անմոռանալի Է «Գահերի խաղ»-ում եւ դարձել Է աշխարհում ամենագրավիչ կնոջ կոչման «թիվ մեկ» անվերապահ թեկնածուն: Սա Է Esquire-ի աշխատակիցների, նրանց ընտանիքների ու ընկերների միահամուռ կարծիքը»,-ասել Է հանդեսի նախագծերի ղեկավար Լիզա Հինթերմանը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Журнал Esquire признал Эмилию Кларк из "Игры престолов" самой сексуальной женщиной в мире
Британская актриса Эмилия Кларк, запомнившаяся зрителям ролями ДейенерисТаргариен в телесериале "Игра престолов" и Сары Коннор в блокбастере "Терминатор: Генезис" названа в США самой сексуальной представительницей прекрасного пола в мире. 28-летняя исполнительница возглавила рейтинг этого года, составленный влиятельным журналом Esquire.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс,издание назвало лидера списка, который полностью будет опубликован во вторник.
"Эмилия может быть устрашающей, может быть дружелюбной. Может воплощать образ королевы или доброй сестренки, убийцы и обычной, ничем не примечательной девушки", - отмечает один из ведущих экспертов издания Бенджамин Марковиц. "Эмилия Кларк в "Игре престолов" просто незабываема и стала безоговорочным кандидатом "номер один" на звание самой сексуальной женщины в мире. Таково единодушное мнение сотрудников Esquire, их семей и друзей", - резюмировала руководитель проектов журнала Лиза Хинтелманн.