Պուտինի ծննդյան օրվա կապակցությամբ «նախագահական» iPhone 6s են թողարկել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Caviar ոսկերչական բրենդը Վլադիմիր Պուտինի ծննդյան օրվա պատվին «նախագահական» iPhone 6s-երի հավաքածու Է թողարկել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է բրենդի մամուլի տեղեկագրում:
Շարժական հեռախոսների կորպուսը պատրաստված Է տիտանից ու զարդարված պետության ղեկավարի կիսադեմի ոսկե հարթաքանդակով, ինչպես նաեւ երկրի զինանշանով եւ Ռուսաստանի օրհներգի տողերով: Տպաքանակը 63 նմուշ Է: Հեռախոսի արժեքը 199 հազար ռուբլի Է:
Օգոստոսին Caviar-ը թողարկել Է Apple Watch ժամացույցների հավաքածու՝ նվիրված Ռուսաստանի պատմությանը: Շարքը ներկայացված Է երեք մոդելով՝ «Կայսրություն», «ԽՍՀՄ» եւ «Արդիականություն»: Առաջինը նվիրված Է կայսր Պյոտր Առաջինին, երկրորդը՝ համաշխարհային պրոլետարիատի առաջնորդ Վլադիմիր Լենինին, իսկ երրորդը՝ Վլադիմիր Պուտինին:

В честь дня рождения Путина сделали «президентский» iPhone 6s
Итальянский ювелирный бренд Caviar в честь дня рождения Владимира Путина выпустил коллекцию «президентских» iPhone 6s. Как передает Арменпресс, об этом говорится в пресс-релизе, поступившем в редакцию «Ленты.ру».
Корпус мобильных телефонов выполнен из титана и украшен золотым барельефом с профилем главы государства, а также гербом страны и строками российского гимна. Тираж — 63 экземпляра. Цена телефона — 199 тысяч рублей.
В августе Caviarвыпустилаколлекцию часов Apple Watch, посвященную российской истории. Линейка представлена тремя моделями: «Империя», «СССР» и «Современность». Первая посвящена императору Петру I, вторая — вождю мирового пролетариата Владимиру Ленину, а третья — Владимиру Путину.
Новое поколение устройств от Apple, в частности iPhone 6s, было представлено в начале сентября. В России продажи стартовали 25 сентября.