Հայկական զինուժը Երասխի ուղղությամբ կանխել է ադրբեջանական ներթափանցման փորձը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հարավարևմտյան հատվածում` Երասխի ուղղությամբ, հայկական կողմի համար անհայտ պատճառներով, Նախիջևանում տեղակայված ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումներից մեկի կողմից հոկտեմբերի 1-ին` ժամը 22:30-ի սահմաններում, ձեռնարկվել է պետական սահմանի խախտման փորձ, որն արդեն իսկ նկատվել է միջդիրքային տարածությունում և կանխվել է ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների կողմից: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդը հետ է նահանջել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախազգուշացնում է, որ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ լարվածության բացակայության պայմաններում հակառակորդի կողմից իրադրությունը սրելու փորձերը խստագույնս պատժվելու են:

Azerbaijani subdivision made attempt to violate state border along direction of Yeraskh
Yerevan, October 2, Armenpress. On October 1, at about 22:30, in the southwest part of Armenian-Azerbaijani state border, one of the subdivisions of the AzerbaijaniArmed Aorces, which was located in Nakhchivan, made an attempt to violate the sate border along the direction of Yeraskh for unknown reasons for the Armenian side, which has been already prevented by the subdivisions of Armenian Armed Forces. As “Armenpress” was informed from theInformationandPublic Relations Departmentof theMinistryofDefenseof the Republic ofArmenia, the enemy retreated in the result of the shootings from the both sides.
Armenian Ministry of Defense warns that the enemies’ attempts to sharpen the situation along the direction of Nakhchivan of Armenian-Azerbaijani state borders will be severely punished.