Սոցիալական ծառայությունների միասնական ընդունարանների թիվը կավելանա
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ նախատեսում է կառուցել ևս 55-56 համալիր սոցիալական ծառայությունների տարածքային կենտրոնների միասնական ընդունարաններ: «Ներկայումս հանրապետությունում գործումէտասնութ սոցիալական ծառայությունների տարածքային կենտրոնների միասնական ընդունարան: Մենք այդ կենտրոններում ծրագրել ենք ներդնել որակի վերահսկման համակարգեր.քաղաքացին ծառայությունը ստանալուց հետո հենց տեղում հայտնի իր կարծիքը սպասարկման որակի վերաբերյալ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը` հավելելով, որ այդպիսով «քաղաքացիները հնարավորություն են ստանում իրենց խնդիրները ներկայացնել հենց խնդրի հասցեատեր գերատեսչություն»:
ՀՀ կառավարությունը համալիր սոցիալական ծառայությունների տարածքային կենտրոնների միասնական ընդունարաններ ստեղծելու որոշումըընդունել է 2015 թվականի փետրվարի 26-ին:

Будет увеличено количество единых приемных территориальных центров по социальному обслуживанию
Министерство труда и по социальным вопросам Армении по финансированию Всемирного банка планирует построить еще 55-56 единых приемных территориальных центров по социальному обслуживанию.
«Сейчас на территории республики действует 18 единых приемных территориальных центров по социальному обслуживанию. Мы планируем внедрить в этих центрах системы по контролю над качеством: гражданин после обслуживания на месте выразит свое мнение о качестве обслуживания», - в беседе с Арменпресс сказал министр труда и по социальным вопросам Армении Артем Асатрян, добавив, что таким образом «граждане получат возможность представить свои проблемы ведомству, который является адресатом этих проблем».