«Նոր գիրք»-2/32. Երուխան, Կարիեր, Էկո
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Արմենպրես»լրատվական գործակալությունը շարունակում է ներկայացնել «Նոր գիրք» նախագիծը: Այն տեղեկություններ է հաղորդում հայաստանյան հրատարակչությունների լույս ընծայած գեղարվեստական գրքերի մասին: Գործակալության էջերում ընթերցասերները հնարավորություն ունեն տեղեկատվություն ստանալ և ծանոթանալ դասական երկերին ու արդի գրականության զարգացման միտումներին: Մեր տարատեսակ ցանկերից ընտրեք գրքեր և սկսեք ընթերցել: Այս շաբաթ «Արմենպրես»-ը դարձյալ առանձնացրել է նոր հրատարակված երկու ուշագրավ գիրք` երկու խորագրի ներքո:
Երուխան, Ընտիր նովելներ
«Էդիթ Պրինտ»-ի «Իմ գրադարանը» մատենաշարի այս գիրքն ընդգրկում է Երուխանի (Երվանդ Սրմաքեշխանլյան) ընտիր նովելները: Խմբագիր` Աշոտ Գաբրիելյան:
Ժան-Կլոդ Կարիեր, Ումբերտո Էկո. «Հույս չունենաք, թե կազատվեք գրքերից»
Թե’ Էկոյի, թե’ Կարիերի կիրքը գիրքն է` նոր ու հին, խելացի ու հիմար, ժողովրդականություն վայելող և հազվադեպ հանդիպող: Զրույցների այս ժողովածուն անդրադառնում է գրքի դարավոր պատմության ուշագրավ էջերին: Այն կարծես նոստալգիկ սիրո խոստովանություն է: Ֆրանսերենից թարգմանեց Սարգիս Դավթյանը: Գիրքը հրատարակել է «Անտարես»-ը:

«Нор гирк» - 2/32: Ерухан, Каррьер, Эко
Арменпресс продолжает представлять проект «Нор гирк» («Новая книга»), сообщая информацию о новинках, выпущенных в свет армянскими издательствами. Читатель имеет возможность ознакомиться с изданием классической и современной литературы и выбрать интересующую его литературу. На этой неделе Арменпресс представляет две книги.
Ерухан, Избранные новеллы
Эта книга из цикла «Моя библиотека» издательства «Эдит принт» представляет избранные новеллы Ерухана (ЕрвандаСрмакешханяна). Редактор – Ашот Габриелян.
Жан-Клод Каррьер, Умберто Эко: «Не надейтесь, что избавитесь от книги».
Произведения и Эко, и Каррьера – старые и новые, умные и глуповаты, популярные и редкие. Этот сборник бесед затрагивает самые интересные страницы многовековой истории книги. Это словно ностальгическое признание в любви. Перевод с французского Саркиса Давтяна. Издательство «Антарес».