Ցուկերբերգը Vanity Fair հանդեսի վարկածով գլխավորել է մոլորակի ամենաազդեցիկ մարդկանց վարկանիշը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհի խոշորագույն սոցիալական ցանցի՝ Facebook-ի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը, ամերիկյան Vanity Fair հանդեսի վարկածով, գլխավորել է մոլորակի ամենաազդեցիկ մարդկանց վարկանիշը: Ինչպես սեպտեմբերի 9-ին պարզաբանել է հրատարակությունը, «դրանում ոչ մի զարմանալի բան չկա. միլիարդատերը եւ Facebook-ի հիմնադիրը կարողացել է գործարք կնքել միանգամից մի քանի խոշորագույն ԶԼՄ-ների հետ, որոնք նրա հոդվածները հարապակում էին իրենց լրատվական ժապավեններում»: Բացի այդ, «Ցուկերբերգը վիրտուալ իրականության մեջ մոլորակի բոլոր մարդկանց միավորելու վիթխարի ծրագրեր ունի», գրում է Vanity Fair-ը:
«31 տարեկանում Մարկ Ցուկերբերգը պետական բարձրաստիճան գործչի ազդեցություն ունի,- գրել է հանդեսի խմբագիր Գրեյդոն Քարթերը հրատարակության հոկտեմբերյան թողարկման մեջ:- Նա, անկասկած, ամենաերիտասարդ մարդն Է, ով երբեւիցե գլխավորել է մոլորակի ամենաազդեցիկ մարդկանց վարկանիշը», հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Цукерберг возглавил рейтинг самых влиятельных людей планеты по версии журнала Vanity Fair
Основатель крупнейшей социальной сети FacebookМарк Цукерберг возглавил рейтинг самых влиятельных людей планеты - так называемой новой элиты 2015 года - по версии американского журнала Vanity Fair, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как поясняет 9 сентябряиздание, "в этом нет ничего удивительного - миллиардер и основатель Facebookсумел заключить сделку сразу с несколькими крупнейшими СМИ, которые опубликовали его статьи на своих новостных лентах". Кроме того, "Цукерберг имеет грандиозные планы объединить абсолютно всех людей на планете в виртуальной реальности", пишет Vanity Fair.
"В 31 год Марк Цукерберг имеет влияние высокого государственного деятеля, - написал редактор журнала Грейдон Картер в октябрьском выпуске издания. - Он, несомненно, представляет собой самого молодого человека, который когда-либо возглавлял рейтинг влиятельных людей планеты".
Журнал Vanity Fair публикует свой рейтинг "новой элиты" ежегодно. В него включаются наиболее влиятельные бизнесмены и представители медиа-сообщества.