Քանյե Ուեսթը հայտարարել է, որ պայքարելու է ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը MTV Video Music Awards-ի մրցանակաբաշխության ժամանակ հայտարարել է, որ 2020 թվականին մասնակցելու է նախագահական մրցարշավին, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Variety-ն:
Երգչուհի Թեյլոր Սվիֆթի ձեռքից ստանալով պարգեւը՝ սեւամորթ կատարողն իր ելույթում ասել է, թե «ես չգիտեմ՝ ինչ եմ կորցնելու դրանից հետո: Ես պատարստվում եմ 2020 թվականին իմ թեկնածությունն առաջադրել նախագահի պաշտոնի համար»:
Առայժմ անհայտ է մնում, թե որ կուսակցությունից է նա պատարստվում առաջադրվել, եւ արդյոք կատակ չէր նրա հայտարարությունը: Ի դեպ, նրան կարող են հանգիստ չտալ իր կնոջ՝ մոդել Քիմ Քարդաշյանի դափնիները, որն ընդգրկվել է Հիլարի Քլինթոնի ընտրական շտաբում, հաղորդել է ՌԻԱ Նովոստին:

Рэпер Канье Уэст заявил, что поборется за кресло президента США
Американский рэпер Канье Уэст навручении премии MTV Video Music Awards заявил, что будет участвовать впрезидентской гонке в2020 году, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Получая награду изрук певицы Тэйлор Свифт, чернокожий исполнитель всвоей речи сказал, что "Я незнаю, что потеряю после этого. Я собираюсь в2020 году баллотироваться напост президента". "Вы гадаете, курил ли я что-нибудь перед выходом насцену? Да, я кое-что "скрутил"",— добавил рэпер.
От какой партии он собирается баллотироваться ибыли ли его слова шуткой— остается неизвестным. Впрочем, ему могут недавать покоя лавры своей супруги, модели Ким Кардашьян, которая вошла визбирательный штаб Хиллари Клинтон изстана демократов.