Հակառակորդը հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ է ձեռնարկել Արցախի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ օգոստոսի 28-ին` ժամը 01.40-ի սահմաններում, հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական զինուժի 20-25 հոգուց բաղկացած հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով` հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը: Ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Բացի հետախուզադիվերսիոն գործողությունից, հակառակորդնօգոստոսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 110 անգամ, որի ընթացքում արձակել է 2000-ից ավելի կրակոց, այդ թվում` 35 կրակոց` 60, 82և120 մմ-ոց ականանետերից: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
Առաջնային գծի ողջ երկարությամբ հայկական ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Rival attempts to make subversive action in direction of Artsakh
YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. On August 28 at about 01:40 the opponent made yet another attempt of subversive action in the eastern direction of the line of contact between Karabakh-Azerbaijan opposing armies. “Armenpress” was informed from the Press Serviceof theNKR Defense Ministry that the frontier units of the Defense Army identified in due time the advance of the Azerbaijani armed forces special unit composed of 20-25 people and forced them back causing casualties to the Azerbaijani side. The Armenian side had no casualties resulting from the combat.
Apart from subversive actions, the rival violated the ceasefire regime for over 110 times firing more than 2000 shots including 35 shots from 60, 82and120 mm mortars on August 27 and at the night of August 28. The rival’s actions were suppressed as a result of counterattacks made by the frontier troops of the Defense Army.
The front units of the Defense Army continue confidently carrying out the military objective set before them.