Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության թեժ գծին հուլիսին ստացվել է 2224 զանգ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «114» Թեժ գիծ ծառայության միջոցով 2015 թվականի հուլիսին ստացվել է 2224 զանգ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ստացված զանգերից 761-ը վերաբերել է կենսաթոշակին առնչվող ընդհանուր ճշգրտող տեղեկատվության ստացմանը, 470-ը՝ նպաստների, որից 283-ը՝ ընտանիքի անապահովության, 42-ը՝ երեխայի խնամքի և 322 զանգ՝ կենսաթոշակի կուտակային բաղադրիչին վերաբերող հարցերին: Քաղաքացիները զանգահարել են նաև բժշկասոցիալական փորձաքննության (21), ավանդի փոխհատուցման (86) և ոլորտում առկա այլ հարցերին առնչվող տեղեկատվություն ստանալու համար:
Հուլիսին ստացվել է 23 բողոք, որից 5–ը ուղղվել է Բժշկասոցիալական փորձաքննության հանձնաժողովին, 5-ը՝ Սոցիալական ծառայությունների տարածքային գործակալություններին, իսկ 13-ը՝ Սոցիալական ապահովության պետական ծառայության տարածքային բաժիններին:
Թեժ գիծ զանգահարած քաղաքացիների բարձրացրած հարցերի մեծ մասը տեղում լուծում է ստացել, իսկ լրացուցիչ ուսումնասիրություն պահանջող մյուս հարցերին համապատասխան ընթացք է տրվել:

Hotline “114” of Armenia Ministry of Labor and Social Affairs receives 2224 phone calls
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS.The Hotline “114” of the Republic of Armenia Ministry of Labor and Social Affairs has received 2224 phone calls on July, 2015.
As Armenpress was informed from the Department of Public Relations and Mass Media of the Republic of Armenia Ministry of Labor and Social Affairs, 761 of the calls referred to getting information about pension, 470 – to benefits, 283 – to family security, 42 – to child care and 322 calls referred to the funded component of the pension system.
23 complaints were received on July, 5 of which were directed to the Medical-Social Expert Commission, 5 - to social service agencies and 13 – to the territorial divisions of the State Social Security Service.
Most of the problems, raised by the citizens, were solved on the spot, and other problems requiring additional analysis, are being currently studied.