Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախումբը դատապարտել է Սուրուչի ահաբեկչությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախումբն իր զորակցությունն է հայտնել Թուրքիայի Սուրուչ գավառում իրականացված ահաբեկչության զոհերի հարազատներին և դատապարտել հարձակումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հաղորդում է հանձնախմբի կայքը:
Թուրքական լրատվամիջոցները հայտնել են, որ ահաբեկչության զոհերի թիվը հասել է 32-ի, իսկ վիրավորների թիվը 103-ն է:
ՔոբանիինօգնությունտրամադրելունպատակովՍտամբուլիցՍուրուչմեկնածՍոցիալիստերի երիտասարդությանընկերակցությանդաշնությանշուրջ150անդամիցբաղկացածխումբը ԹուրքիայիՇանլըուրֆա(Ուրֆա)շրջանիՍուրուչգավառումհուլիսի20-ինելույթէ ունեցել, երբ գործիէդրվելպայթուցիկը:Պայթյունըորոտացելէանմիջապեսմարդկանցշարքերում:Կա կարծիք,որպայթյունիհեղինակը18-ամյամահապարտաղջիկէեղել,ովհարելէ ահաբեկչական «Իսլամականպետություն»իսլամիստականկազմակերպությանը:

Armenian National Committee of Europe condemns the terrorist act in Suruç
YEREVAN, JULY 21, ARMENPRESS. The Armenian National Committee of Europe has expressed its support to the relatives of the victims of the terrorist act of Suruç Province of Turkey and condemned the attack. As “Armenpress” reports, the Committee’s website informs this.
Turkish media informed that the causalities of the terror act have reached 32 and the number of injured is 103.
A group comprised of nearly 150 members of the Socialist Youth Association had arrived to Suruç from Istanbul aimed to support Kobani. The group was giving a speech in Suruç Province on July 20 when the bomb exploded. The bomb blasted inside the group of people. There is an opinion that the author of the explosion was an 18-year old girl who had links with the terrorist organization “Islamic State”.