Ջորջ Բուշ Ավագն ընկել Է եւ կոտրել պարանոցի ողը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախկին նախագահ Ջորջ Բուշ Ավագին հիվանդանոց են տեղափոխել, քանի որ ընկնելու հետեւանքով կոտրել Է պարանոցի ողը, սակայն նրա կյանքին ոչինչ չի սպառնում, հաղորդել Է նրա մամուլի քարտուղար Ջիմ Մակգրատը, տեղեկացնում Է«Արմենպրես»-ը:
«Նրա վիճակը կայուն Է, նա լավ Է, սակայն ստիպված կլինի կրելու պարանոցի կորսետ»,- գրել Է Մակգրատը Twitter-ում:
Ինչես հաղորդել Է CNN-ը Բուշն ընկել Է հուլիսի 14-ի առավոտյան Մենի նահանգի Քեննեբանկփորտ քաղաքի սեփական տանը եւ այժմ բուժվում Է Փորտլենդի հիվանդանոցում:
«Մենք չենք կարծում, թե նա երկար կմնա հիվանդանոցում»,- ասել Է Մակգրատը:
91-ամյա Ջորջ Ջուշ Ավագը, որը Միացյալ Նահանգները գլխավորել Է 1989-ից մինչեւ 1993 թվականը, Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի մասնակից Է եւ այժմ ԱՄՆ-ում ողջ մնացած չորս նախագահներից ամենատարեցն Է: Նա վաղուց Է տեղաշարժվում հաշմանդամի սայլակով, հաղորդել Է BBC-ն:

Джордж Буш-старший упал и сломал шейный позвонок
Бывший президент США Джордж Буш-старший доставлен в больницу, так как сломал шейный позвонок в результате падения, однако его жизни ничего не угрожает, сообщил его пресс-секретарь Джим Макграт.
"Его состояние стабильно, он в порядке, однако ему придется носить шейный корсет", - написал Макграт в "Твиттере",сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Как сообщает Си-эн-эн, Буш упал в среду утром в собственном доме в городе Кеннебанкпорт, штат Мэн, и сейчас проходит лечение в больнице Портленда.
"Мы не думаем, что он останется в больнице надолго", - сказал Макграт.
91-летний Джордж Буш-старший, возглавлявший Соединенные Штаты с 1989 по 1993 годы, является участником Второй мировой войны и самым пожилым из четырех ныне живущих президентов США. Он давно передвигается в инвалидном кресле.