Լեյտենանտի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ լեյտենանտ Մավրիկ Մելիքյանի մահվան դեպքի առթիվ։ Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՀՀ քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքը, 2015 թվականի հունիսի 30-ին ժամը 13:00-ի սահմաններում, ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասի պահպանության տարածքում, զինծառայող, լեյտենանտ Մավրիկ Խաչատուրի Մելիքյանը իրեն ամրակցված «ՊՄ» տեսակի ատրճանակից կրակոց է արձակել իր գլխի շրջանին:
ՀՀ ՊՆՎարդենիսի զինվորական հոսպիտալ տեղափոխելու ճանապարհին լեյտենանտն ստացած մարմնական վնասվածքից ժամը 13:30-ի սահմաններում մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը) հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Возбуждено уголовное дело по факту гибели лейтенанта Маврика Меликяна
В Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту гибели лейтенанта Маврика Меликяна.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт Следственного комитета Армении, 30 июня 2015 года, в районе 13:00, военнослужащий одной из воинских частей министерства обороны Армении, лейтенант Маврик Хачатурович Меликян застрелил себя в области головы из пистолета «ПМ», закрепленного за ним.
Лейтенант Меликян скончался по пути в военный госпиталь Вардениса.
В Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 110 УК Армении (доведение лица до самоубийства или покушения на самоубийство путем угроз, жестокого обращения или систематического унижения личного достоинства, совершенное с косвенным умыслом или по неосторожности). Ведется следствие.