ՀՀ պատվիրակները ԵՄ/ԵԽ հանդիպմանը ներկայացրել են երկրում կոռուպցիայի դեմ պայքարի առաջընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանը Ստրասբուրգում կայացած ԵՄ/ԵԽ «Ծրագրային համագործակցության շրջանակ» ձեռնարկի շրջանակում մայիսի 12-ին մասնակցել է «Պայքար ընդդեմ կոռուպցիայի և արդյունավետ կառավարման խթանում. պայքար փողերի լվացման դեմ» ծրագրի մեկնարկային հանդիպմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, միջոցառմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ԿԱ ոստիկանության, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչները:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել և քննարկվել են «Պայքար ընդդեմ կոռուպցիայի և արդյունավետ կառավարման խթանում. պայքար փողերի լվացման դեմ» ծրագիրը, դրանից բխող տարածաշրջանային, տարբեր երկրների կողմից իրականացվելիք միջոցառումները:
Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչների կողմից ներկայացվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարում արձանագրված առաջընթացները, «Պայքար ընդդեմ կոռուպցիայի և արդյունավետ կառավարման խթանում. պայքար փողերի լվացման դեմ» ծրագրի շրջանակում ձեռք բերված արդյունքները:

Armenian delegates present progress made in the fight against corruption in Armenia at EU-CoE meeting
YEREVAN, 14 MAY, ARMENPRESS. On May 12, Deputy Minister of Justice of the Republic of Armenia Suren Krmoyan participated in the pilot meeting for the “Fighting against Corruption and Fostering Effective Governance: Fighting against Money-Laundering” Program within the framework of the EU/CoE “Planned Cooperation Framework” event.
As the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, among the participants of the event were representatives of the Police adjunct to the Government of the Republic of Armenia and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia.
The representatives of the Republic of Armenia presented the progress that Armenia has made in the fight against corruption and the results achieved through the “Fighting against Corruption and Fostering Effective Governance: Fighting against Money-Laundering” Program. Proposals regarding the pilot program were also presented.